Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 14:22
Temat postu:

Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Witam wszystkich, od tygodnia jestem użytkownikiem C4 1.6 16V 2007 + LPG i chyba mam pierwszy problem.

Dziś drugi raz zaświeciła mi się kontrolka "silnika" w instrukcji jest to opisane jako: "Lampka kontrolna
działania układu oczyszczania spalin Jeżeli miga lub zapala się podczas jazdy, sygnalizuje wadliwe działanie układu oczyszczania spalin. Szybko skontaktować się z ASO CITROËN".

Przy czym kilka dni temu zaświeciła się: zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik po 1 minucie włączyłem i było ok.
Dziś zaświeciła się ponownie przy czym migała. Ponownie zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik - włączyłem i jak na razie ok...

Domyślam się że mogą być wskazania jakieś błędne przez spalanie LPG (np. inny skład spalin?) czy też to jest kontrolka silnika i pokazuje błędy silnika ? (tak miałem w poprzednim oplu).

Te samochody "tak mają" że elektronika może żyć swoim życiem ? Shocked czy spodziewać się nieprzewidzianych wydatków.... ? (na gazie przejechane 22 tyś km, regulowany i wymieniane filtry 1x w roku)

Dodatkowo mam do Was pytanie, czy w C4 da się jakoś odczytać kody błędów ? przez zwarcie jakichś PINów w OBD ? (tak było w vectrze B) czy też potrzebny jest specjalny program i podłączenie pod komputer ?

Do ASO mi się nie uśmiecha gdyż w większości kasę wezmą o jacy tam są "fachowcy" to dziekuję bardzo.

Czy da się ewentualnie ściagnąć program do diagnozy C4 i kupić gdzieś kabel łączacy PC do OBD pod zapalniczką ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 15:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


To typowa objaw francuskiego silnika na gazie...
Zapala mi się co jakiś czas. Kasuje i jeżdżę dalej.
Jeśli u Ciebie nie ma innych objawów oprócz kontrolki, to proponuję robić to co ja Cool
Ja kupiłem OBD na bluta na alledrogo. Kasuje i odczytuje błędy.
Pozdro
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 15:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


saperek napisał:
To typowa objaw francuskiego silnika na gazie...
Zapala mi się co jakiś czas. Kasuje i jeżdżę dalej.
Jeśli u Ciebie nie ma innych objawów oprócz kontrolki, to proponuję robić to co ja Cool
Ja kupiłem OBD na bluta na alledrogo. Kasuje i odczytuje błędy.
Pozdro


Czyli jak rozumiem przyzwyczaić się...
A takie zapalenie się kontrolki silnika to jest błąd który jest gdzieś zapamiętywany i dotyczy silnika? Czy też jak po wyłączeniu silnika i włączeniu kontrolka nie świeci to błędu nie ma ?
Jak kasować błędy i gdzie są wyswietlane ? można je odczytać na komputerze pokładowym ? - mam wyświetlacz typu A czyli chyba ten najprostszy....


W instrukcji napisano że sa jeszcze 2 istotne kontrolki" STOP i SERVICE .... które mówią o błędach powaznych i którymi się martwić ?

Może mógłbyś podpowiedzieć co kupileś ? gdyż jeszcze jest niezorientowany w citroenowych sprawach ....
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Wszystkie błędy są zapisywane w komputerze auta... nawet spalona żarówka (o ile taki komunikat się pojawi). Jeżeli taki komunikat się pojawia dobrze podjechać gdzieś na komputer, zobaczyć kody błędów i działać. Instalacja gazowa tez potrzebuje serwisu, wgrania nowszego softu, analizy składu mieszanki itd. Mam silnik 1,6 z gazem. Od 4 lat jeżdżę do autoryzowanego serwisu gazu. Co roku robią obsługę. Nie zdarzyło się żeby jakakolwiek kontrolka (powiązana z gazem lub układem oczyszczania spalin) choćby błysnęła. Do diagnostyki lepiej jest kupić kabel z Lexią lub Diagboxem.... lepiej dogadują się z autem np. taki http://www.aliexpress.com/item/Lexia-Lexia3-Lexia-3-PP2000-V48-V25-Diagbox-7-27/457162282.html
Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 22:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sergiusz30

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Generalnie to żaden problem. A w instrukcji zawsze każą udawać się do serwisu i straszą poważnymi awariami;) tak już jest z francuzami na gazie:)

http://szambo-eko-betonowe.pl


Ostatnio zmieniony przez sergiusz30 dnia Wto 31 Maj 2016, 17:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 23:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


andre66.66 napisał:
Wszystkie błędy są zapisywane w komputerze auta... nawet spalona żarówka (o ile taki komunikat się pojawi). Jeżeli taki komunikat się pojawia dobrze podjechać gdzieś na komputer, zobaczyć kody błędów i działać. Instalacja gazowa tez potrzebuje serwisu, wgrania nowszego softu, analizy składu mieszanki itd. Mam silnik 1,6 z gazem. Od 4 lat jeżdżę do autoryzowanego serwisu gazu. Co roku robią obsługę. Nie zdarzyło się żeby jakakolwiek kontrolka (powiązana z gazem lub układem oczyszczania spalin) choćby błysnęła. Do diagnostyki lepiej jest kupić kabel z Lexią lub Diagboxem.... lepiej dogadują się z autem np. taki http://www.aliexpress.com/item/Lexia-Lexia3-Lexia-3-PP2000-V48-V25-Diagbox-7-27/457162282.html
Wink


Wiem że gaz się serwisuje gdyż sam od 10 lat jexdzę samochodami na LPG i nigdy nie było problemów.
To jest pierwszy raz - poprzedni właściciel założył LPG 2 lata temu dokładnie 14.02.2014 i jak mowił 2x ją serwisowal = kalibracja + wymiana filtrów ostatnio 11.2015.... także LPG serwisowane.

A skąd idzie przesyłka z linku ? z Chin ? - i do tego trzeba mieć jakis program ?

BTW: zobaczyłem że nie pali mi się żarówka tablicy rejestracyjnej z tyłu (jedna z dwóch tam obecnych), wczoraj na pewno się paliła. Czy zaświecenie kontrolki sinika mogło być spowodowane przepaleniem się żarówki ?
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 02:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Na pewno nie miało to wpływu. A co do linku ...tak przesyłka idzie z chin. Nie potrzeba żadnego programu tylko rejestracja i...podstawy angielskiego. Trzeba czekać około 3 tygodni ....ale sprzedawca jest zaufany a i cena zadowalająca. Myślę że Lexia lub diagbox spokojnie Cię zadowolą. Trzeba też trochę poczytać (doszkolić się) ewentualnie popytać na forum i można ogarnąć. Jeżeli o mnie chodzi..... mam już swoje lata, uczyłem się na fiatach, syrenkach i innych wynalazkach komuny ...teraz trzeba trochę chcieć, poszukać, przyswoić i można ogarnąć (przynajmniej podstawy ) a chociażby po to, żeby nie dać się nabić w butelkę jakiemuś cwaniaczkowi w warsztacie. Do tej pory zrobiłem u siebie....aktywacja tempomatu, aktywacja zmieniarki, sczytanie błędów, aktywacja gniazda uniwersalnego.......gdyby policzyć po 50 zeta to już mi się zwróciło. W moim przypadku (mam peugeota 407 i cytrynę c4) zakup wydaje się jak najbardziej trafny.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Nie 14 Lut 2016, 15:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


swierszcz82 napisał:
Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?


A proszę:
http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetooth-elm327-bt-2-2-najnowszy-cd-i5951152938.html
albo wpisz sobie w wyszukiwarke elm 327 bluetooth
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 13:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
swierszcz82 napisał:
Cypcio napisał:
Do takich błędów to są wtyczki bluetooth na obd dla androida i można sobie błędy kasować komórką a co ciekawe obserwować wskazania silnika i inne [cenzura].


A mógłbyś coś jaśniej ?
Jakiś link np. ?


A proszę:
http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetooth-elm327-bt-2-2-najnowszy-cd-i5951152938.html
albo wpisz sobie w wyszukiwarke elm 327 bluetooth


hmm.... może głupie pytanie.
Wpinam ta wtyczkę w OBD .... ? i co dalej ? jakiś program powinienem mieć na telefonie ? (Samsung galaxy s3) ? ...
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Na dołączonej płycie był program Torque w wersji demo. Można sobie na nim powyświetylać różne cuda.
W wersji płatnej jest już całkiem duzo tego. Dodatkowo w necie jest sporo innych programów.
Garść informacji masz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=P0GsFnpPFpo
Ot fajna zabawka za grosze.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 08:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Cypcio napisał:
Na dołączonej płycie był program Torque w wersji demo. Można sobie na nim powyświetylać różne cuda.
W wersji płatnej jest już całkiem duzo tego. Dodatkowo w necie jest sporo innych programów.
Garść informacji masz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=P0GsFnpPFpo
Ot fajna zabawka za grosze.


Ciekawe, dziękuję.
I rzeczywiście można odczytywać błędy nie jadąc na komputer do serwisu ? I je kasować ?
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Dokładnie tak jak na filmie, ale bez żadnego dużego zaawansowania. Jest błąd kasujesz, jak wraca to nie zdjagnozujesz, napisze cos tam ale traktuj jako zabawkę do wyświetlania fajnych zegarów i kasowaczka
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
swierszcz82

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2.0 140KM + LPG. 2007R Citroen c4 1.6 16V 109KM + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2016, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Citroen C4 - zapalajaca się kontrolka "silnika" - pytanie.


Hmm... żona pojechała w trasę i kolejny raz zaświeciła się kontrolka silnika i na komputerze wyświetliło błąd "depolution fault" (że tak napiszę ze słuchu przez telefon).

Martwić się tym czymś..... zajechać na regulację gazu... ?
Może macie pomysły ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System