Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 19:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


rosak napisał:
mateoosch napisał:


Oj kolego ale z Ciebie cwaniak... Otóż światła dzienne (a raczej funkcję świateł dziennych - czyli automatycznie włączających się nawet za dnia) można włączyć/wyłączyć za pomocą Lexi.

Doczytaj, dopytaj zanim wydasz głupi i krzywdzący dla kogoś osąd...


Dobrze, dopytuję więc. Zwrócę honor i przeproszę, jeśli wskażesz mi ścieżkę w "Lexi" gdzie można tego dokonać.

Oczywiście mowa o C5 III, bo taki jest temat.

Następnie, jeśli odpowiesz (w co wątpię) zapytam, po co ktoś tak by się trudził aby zablokować tę "funkcję" dla następnego nabywcy.

Rosak zamiast mądrować sie to poszperałbyś na forum.Pierwszy lepszy link o aktywacji świateł:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=117225&postdays=0&postorder=asc&start=15
Światła aktywujemy w Telekodowaniu ręcznym BSI.Po takiej aktywacji w liczniku/menu pojawia się nam opcja właczania dziennych.
Tych świateł nikt nie wyłaczał.Poprostu na kraje w których nie ma obowiązku jeżdżenia na nich nie włacza ich się.Tak wyjeżdżaja z salonu.
Proponuje zakończyć zbędna dyskusję bo wątek nie o tym.
Rosak doszkoli sie i Nas przeprosi Laughing
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


machony79 napisał:

Rosak zamiast mądrować sie to poszperałbyś na forum.Pierwszy lepszy link o aktywacji świateł:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=117225&postdays=0&postorder=asc&start=15


Czytałem, nie ma tam odpowiedzi. Piszą coś o jakichś światłach, moim zdaniem o opcji na Skandynawię, oraz o jakiejś usterce.

machony79 napisał:

Światła aktywujemy w Telekodowaniu ręcznym BSI.Po takiej aktywacji w liczniku/menu pojawia się nam opcja właczania dziennych.


Sprawdzę to w wolnej chwili.

machony79 napisał:

Tych świateł nikt nie wyłaczał.Poprostu na kraje w których nie ma obowiązku jeżdżenia na nich nie włacza ich się.Tak wyjeżdżaja z salonu.


Mieszkam w UK, samochód kupiłem tutaj a nie musiałem nic grzebać w BSI aby włączyć te światła. Oczywiście nie ma tu obowiązku jazdy w dzień na światłach, tylko w krajach zacofanych się to stosuje (od PL na wschód), co jak powszechnie wiadomo, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem.

machony79 napisał:

Proponuje zakończyć zbędna dyskusję bo wątek nie o tym.


Właśnie o tym, założyciel wątku chciałby mieć światła dzienne. Próbujemy dojść do tego jak je uruchomić.

machony79 napisał:

Rosak doszkoli sie i Nas przeprosi Laughing


Owszem.

mateoosch napisał:

Doczytaj, dopytaj zanim wydasz głupi i krzywdzący dla kogoś osąd...


Kolego, większość tutejszych forumowiczów znających się na rzeczy wie, że wielu mechaników to niekompetentni idioci, rzeźnicy, kowale, oszuści i złodzieje. Jeśli znajdzie się jeden uczciwy i kompetentny, nie obrazi się jak dostanie rykoszetem, zawsze może się obronić.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 19:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


Opcja aktywacji świateł dziennych jest w Customer options -> Type of daytime-running lamps.

Wątpię aby ktoś specjalnie czy na złość zablokował tą funkcję. Światła dzienne nie są wymagane w niektórych krajach, dlatego też CZASAMI światła dzienne nie są aktywne.

Co do bezpieczeństwa jazdy na światłach... Twoim zdaniem światła nie mają wpływu na bezpieczeństwo jazdy? Oj kolego, prawko w takim razie masz chyba od miesiąca albo wsiadasz do auta raz na ruski rok przejeżdżając max 1,5km do sklepu czy kościoła i z powrotem...

Auto z włączonymi światłami jest DUŻO bardziej widoczne/zauważalne w dzień, przy wysokim natężeniu światła... Widziałeś kiedyś jak na jezdni robi się fatamorgana? I widziałeś jak zwiększa się widoczność auta gdy ma zapalone światła a przejeżdża w pewnej odległości naprzeciw Ciebie w takim zjawisku? Sądząc po wypowiedzi to chyba nie.

Gdyby włączone światła miały uratować choćby jednego kierowcę, dzięki temu, że zobaczy nadjeżdżające z naprzeciwka auto to chyba warto... I każdy kraj, który tego nie widzi jest zacofane...

Sorry za offtop...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 21:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


mateoosch napisał:
Opcja aktywacji świateł dziennych jest w Customer options -> Type of daytime-running lamps.

Wątpię aby ktoś specjalnie czy na złość zablokował tą funkcję. Światła dzienne nie są wymagane w niektórych krajach, dlatego też CZASAMI światła dzienne nie są aktywne.


Dziwi mnie to "czasami" ale nie będę polemizował, być może masz rację. Sprawdzę, czy taka opcja jest.

mateoosch napisał:

Twoim zdaniem światła nie mają wpływu na bezpieczeństwo jazdy?


Napisałem "powszechnie wiadomo" co jest równoznaczne z tym, że nie jest to tylko moje zdanie. Jest to wynik wszelkich badań zrobionych pod tym kątem. Wygoogluj sobie.

mateoosch napisał:
Oj kolego, prawko w takim razie masz chyba od miesiąca albo wsiadasz do auta raz na ruski rok przejeżdżając max 1,5km do sklepu czy kościoła i z powrotem...


Ten komentarz jest zupełnie niepotrzebny więc nie będę się odnosił. Chociaż.. napiszę tylko, że w życiu nie przejedziesz tylu kilometrów ile ja przejeżdżam w rok.

mateoosch napisał:
Auto z włączonymi światłami jest DUŻO bardziej widoczne/zauważalne w dzień, przy wysokim natężeniu światła... Widziałeś kiedyś jak na jezdni robi się fatamorgana? I widziałeś jak zwiększa się widoczność auta gdy ma zapalone światła a przejeżdża w pewnej odległości naprzeciw Ciebie w takim zjawisku? Sądząc po wypowiedzi to chyba nie.


I tutaj właśnie udowadniasz to, o czym pisałem w poprzednim zdaniu. Chyba, że żyjesz w kraju w którym drogi dwukierunkowe mają tylko jeden pas.

mateoosch napisał:
Gdyby włączone światła miały uratować choćby jednego kierowcę, dzięki temu, że zobaczy nadjeżdżające z naprzeciwka auto to chyba warto...


Wygląda na to, że jednak żyjesz w takim kraju oraz, czytaj poniżej. W krajach, w których jezdnie dwukierunkowe są zbudowane tak, aby miały przynajmniej 2 pasy ruchu, nie trzeba widzieć samochodu jadącego z naprzeciwka, aby je minąć. I tak nie zmienia to faktu, że ja taki pojazd widzę. Może u Ciebie czas na badanie wzroku? Czy prawo jazdy bezterminowe?

mateoosch napisał:

I każdy kraj, który tego nie widzi jest zacofane...


Nie, to jest polskie forum, z tego co wiem, w polsce nie ma takich dróg, a nawet jeśli są, są odpowiednio oznakowane, np. ograniczenie prędkości. Swoją drogą, na wąskiej jednopasowej, dwukierunkowej drodze, każdy rozsądny człowiek oślepiony Twoją "fatamorganą" dostosuje prędkość do warunków, chyba, że "prawko ma chyba od miesiąca albo wsiada do auta raz na ruski rok przejeżdżając max 1,5km do sklepu czy kościoła i z powrotem." Natomiast kierowca jadący z naprzeciwka nie jest oślepiony "fatamorganą" więc widząc ewentualnego ślepego jadącego z naprzeciwka, sam zjedzie czy się zatrzyma. Dlatego między innymi żadne badania nie wykazały spadku/wzrostu liczby wypadków w związku z wprowadzeniem/wycofaniem nakazy całorocznej jazdy z włączonymi światłami mijania.

Sorry za offtop...
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
kris_one

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2010r - urkadli :( Obecnie jest 2,0 HDi 2011
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


mateoosch napisał:
Opcja aktywacji świateł dziennych jest w Customer options -> Type of daytime-running lamps.

Wątpię aby ktoś specjalnie czy na złość zablokował tą funkcję. Światła dzienne nie są wymagane w niektórych krajach, dlatego też CZASAMI światła dzienne nie są aktywne.


Światła do jazdy dziennej czasami trzeba włączyć.
Mam obecnie drugą C5 sprowadzaną z Francji - poprzednia 2010 rocznik miała dzienne wyłączone - włączałem w ASO.
Obecna 2011 rocznik dzienne miała aktywne po przywiezieniu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


Lol Rosak... Ściągnij klapki z oczu! I skończ myśleć stereotypowo... Pogrążasz się z każdym kolejnym swoim postem bo nie masz pojęcia o czym piszesz Very Happy

Według raportu magazynu The Journal of the Transportation Research Forum z jesieni 2012 roku aż 8 proc. samochodów poruszających się w warunkach dziennego oświetlenia w otwartej przestrzeni jest niewidocznych dla pozostałych uczestników ruchu z odpowiedniej odległości. Natomiast na zacienionych drogach lub z tłem, które maskuje popularne kolory aut, powodem aż co drugiego wypadku jest zbyt późne zauważenie innego samochodu.

Ponadto Komisja Europejska ds. Energii i Transportu już w 2003 roku opublikowała swoje badania, które mówią, że stosowanie świateł w dzień (DRL) zmniejsza liczbę wypadków w dzień z udziałem co najmniej dwóch uczestników, o 5–15%. Komisja Europejska rozważała możliwość wprowadzenia powszechnego obowiązku jazdy z włączonymi światłami w dzień we wszystkich krajach Unii jednak po konsultacjach społecznych i wątpliwościach związanych ze zwiększonym zanieczyszczeniem powietrza nie zdecydowała się na taki krok.

W związku z powyższym skończ się pogrążać Very Happy.

Kris mój sprowadzony z Francji i świateł do jazdy dziennej aktywnych nie miał.
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 03:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


No... mam nadzieję, że nie wywali w kosmos gdy włączę je jako dzienne.
Obecnie 'dzienne' zapalają się wraz ze światłami mijania Razz

Tak więc raczej działają. Problemem jest tylko fakt, że powinny działać za dnia a nie w nocy Wink

Pytanie do LEXII....

Idzie sobie kupić okablowanie i program lub jego darmowy odpowiednik na allegro? Ewentualnie gdzieś indziej? Chodzi o to by nie wydać na to kosmicznej sumy a mieć z głowy podstawowe problemy i nie bulić za elektryka co raz, tylko czasem samemu coś zrobić?

Albo inaczej... czy się da? Smile
Jestem informatykiem więc kwestię softu łapię szybko. Gorzej jeśli wymaga to jakiejś wiedzy mechanika ale do pewnego stopnia sam ogarnę Smile
Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 06:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


Jasne, że jest do kupienia na allegro, wpisz Lexia a zobaczysz wyniki Smile Polska cena za chińszczyznę to ok 300zł (kable + soft).
Na alieexpres znajdziesz to samo za ok 200zł.

Nawet kupując u Polaka, zakup powinien się zwrócić bo to relatywnie nie duży koszt biorąc pod uwagę cenę jednego podłączenia auta do kopa w warsztacie Smile
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 14:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5, 2008r, 1.8


Włączenie dziennych i czujników ciśnienia to koszt 150 zł. Więc w sumie lexia by się bardziej przydała.

Tak więc niniejszym rozwiewam wątki...

Światła dzienne były ale włączały się razem z nocnymi. Teraz jest na automatyczny czujnik światła.


Inna sprawa przebieg...
Mechanik potwierdzał w bazie Citroena.
Jakieś tam papierki miałem i one też potwierdzały przebieg. Teraz je zgubiłem przy przeprowadzce więc wiele nie pokażę. Może sie kiedyś znajdą.

Do tego stan auta sprawdzało kilku mechaników.
Niebawem wymiana rozrządu (teoretycznie peirwsza).

Wstępnie widać to po zapieczonych śrubach, nietkniętych uszczelkach itd.

Dochodzi do tego komplet opon od nowości auta. Wszystkie z rocznika 2008 a nowa zapasowa w bagażniku. "Nowa" bo z tego samego kompletu z 2008roku.
Niestety letnia nowa opona z 2008 roku raczej nie koniecznie wydaje się bezpieczna. Zero parcienia itd ale wiek pewnie robi swoje. :/ więc kupiłem nowe

W tym roku kupiłem nowe opony.
Honkoki z parametrami BB.
Wcześniej były michelin primacy HP.

Jak by kto chciał to mam do 'sprzedania' za symbole opony Wink 225/55 R17. przednie ok 3.5mm tylne ok 5mm.

Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System