Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 14:42
Temat postu:

Superzamek C5 III


Witam,
czy ktoś może mi wytłumaczyć czy każda c5 III posiada superzamek?

po zamknięciu auta z pilota wciskam ponownie klawisz zamknięcia w ciągu 5 sekund (zgodnie z instrukcją obsługi), ale nie zauważyłem żeby klamki były zablokowane również wewnątrz...

Ktoś z własnego doświadczenia powie mi jak to się załącza?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 15:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


w instrukcji piszę,że po zamknięciu auta trzeba jeszcze dwa razy nacisnąć przycisk zamykana aby aktywować superzamek.Spróbuj czy zadziała.
Powrót do góry
gadu-gadu
koles43

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard/zachodniopomorskie
Posiadane auto: C 5 sedan automat 2009 2.0 benzyna + LPG
Piwa: 78/0
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


fajnie piszecie superzamek to jest ryglowanie drzwi czyli nie da się otworzyć drzwi od wewnątrz, nawet szybe ci wybija a drzwi nie otworzą.
_________________
Citroen C5
Powrót do góry
skype status
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 17:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


machony79 napisał:
w instrukcji piszę,że po zamknięciu auta trzeba jeszcze dwa razy nacisnąć przycisk zamykana aby aktywować superzamek.Spróbuj czy zadziała.


Tak dwa razy, raz żeby zamknąć a potem w ciągu pięciu sekund drugi raz żeby uruchomić superzamek... no i tak robię i jakoś od wewnątrz mogę cały czas się otworzyć klamką lub przyciskiem.[/quote]

koles43 napisał:
fajnie piszecie superzamek to jest ryglowanie drzwi czyli nie da się otworzyć drzwi od wewnątrz, nawet szybe ci wybija a drzwi nie otworzą.


No ja wiem co to jest i jak powinno działać ale jakoś nie działa.
Powrót do góry
teka

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 558
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mazda 6 kombi 2,2 175KM skypassion (2013) Mazda RX8 231KM Revolution (2005) byłe 2x c5 III excl 2.0hdi 140KM 163KM automat, opel-e, nissan, toyota, ford, hyundai, vw-y, fiat, peugeot-y
Piwa: 46/3
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


jest to opcja a nie standard w c5.
_________________
pozdr Teka
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 20:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


i dostępna tylko w exlusive
Powrót do góry
Rafaucio

Dyskutant



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: "Cezaria" C5 2.0HDI 2002 i Citroen Astra G ;)
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 23:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Dodatek w wersji Exlusive? Dojenie klienta nic więcej, ponieważ w MKI jest to standard w każdej wersji Smile
_________________
Citroeny, Boksery i Depeche Mode
Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Panowie odświeżam temat...

Uruchomiłem dziś superblokadę lexią i niestety po naciśnięcia na pilocie zamykania, zamek i lusterka wariują - cały czas otwiera się i zamyka. Musiałem dezaktywować to w lexii. Ktoś próbował coś z tym zrobić?
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Witam, odświeżając temat, podejrzewam, że będzie chodziło o jakieś brakujące cięgno w drzwiach przednich, z tyłu mamy "blokadę dzieci" (child lock), która blokuje klamkę wewnętrzną, więc pewnie temat tyczy tylko przednich drzwi. Też sparzyłem się Lexią, po aktywacji miałem cyrk z zamykaniem, zdezaktywowałem póki co. Chyba najlepiej byłoby porównać mechanizmy drzwi naszych i kogoś, kto ma ten cały "superzamek" ale to prędzej u jakichś rozbieraczy/sprzedawaczy części, bo raczej mało kto by poszedł na takie porównanie.
_________________


Ostatnio zmieniony przez witoo81 dnia Pon 31 Sie 2015, 00:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wojaka

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: Astra gtc 1600 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Cześć ! Na początek proponuję Koledze przeczytanie mojego posta w tym temacie zamieszczonego wczoraj nt. kluczyka - pilota ! Taki " superzamek" to ja miałem 15 lat temu w pierwszej Astrze, którą jeździłem i to jest fajny gadżet. Teraz kupiłem ( miesiąc temu ) C5 w salonie. Exclusiwe, automat, 163 KM HDi. Elektronika w tym samochodzie to porażka, instrukcja też - jeden bełkot, ASO - ćwierćinteligenci. No ale dość biadolenia i do rzeczy.... Mam superzamek. Wyłazisz z samochodu i 2 razy naciskasz zamknietą kłódkę na pilocie. Słyszysz wyraźnie 2 kliknięcia z samochodu. I jest tak zaryglowany, że jak złodziejaszek wyrąbie Ci szybę łomem, to nawet ciągnąc za klamkę od środka nie otworzy samochodu. Tylko pilotem ! Dodatkowo- jak samochód jest tym superzamkiem zaryglowany, to np. idziesz z supermarketu na parking i nie pamiętsz, gdzie w gąszczu aut stoi Twoja Cytryna, to naciskasz na pilocie ikonkę zamkniętej kłódki i wóz zaczyna Ci błyskać wszystkimi mozliwymi migaczami przez kilka sekund ( ale się nie otwiera - dla pełnej jasności ). Tyle. Z tym, że moja nówka wyszła z ustawieniami " fabrycznymi " tj układem 0-1.Po naciśnięciu otwartej kłodki wszystko się otwierało, po naciśnięciu zamkniętej wszystko zamykało. Dopiero w ASO ustawili mi ( nie do końca ! ) tak , jak chciałem - sekwncyjny pilot i superzamek. Z tym, że musiałem tym " znafcom " tłumaczyć o co mi chodzi jak chłopu granatem oderwanemu od pługa ! Z tym ,że jakbym takiemu chłopu tłumaczył, jak ma załozyc konia do brony, to popatrzyłby na mnie, jak na jakiegoś ćwoka - bo on to przecież robi przez całe życie!
Czarek
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


@wojaka
się Kolega rozpisał, niestety nie czytając ze zrozumieniem.. W poprzednich postach jasno pisaliśmy, że ustawialiśmy w Lexii "tryb superzamka" bo podobnie tam to nazwali, (ja to nazywam deadlock czy podwójne ryglowanie, nieważne) i auto niestety reagowało wariowaniem lusterek/zamków, dokładnie rzecz biorąc, zachowywało się tak, jakby były niedomknięte któreś drzwi, lecz ten trzask zamykania był w pętli bez przerwy. Jeśli Kolega sądzi, że żaden z nas nie wpadł jak użyć deadlock'a to obraża naszą inteligencję. Proszę sobie wyobrazić, że w moim Fordzie Mondeo też to było i działało na dwa razy - rygiel - podwójny rygiel. No błagam - pomocną uwagę daj a nie wywód nie do końca w temacie... a z tym miganiem światłami to jest właśnie tak, światła migają a drugi rygiel nie działa, tylko miganie za drugim naciśnięciem.
_________________


Ostatnio zmieniony przez witoo81 dnia Pon 31 Sie 2015, 00:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wojaka

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: Astra gtc 1600 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


" Czytać ze zrozumieniem..... " , " Obrażanie inteligencji.... " Coś Kolega dziwnie uraźliwy, rzekłbym przesadnie. Kolega Lyczko zapytał - " jak to sie załącza... ? No to napisałem , jak to jest u mnie w nowiutkim Citroenie. Mój post nie był przecież wymierzony w żadnego z Kolegów z forum.. Wręcz przeciwnie, to nie jest jakiś Onet, tylko powazni , zakumplowani goście. Napiasałem również , że zrobiono to w ASO - na wyraźne moje żądanie. Wylałem trochę frustracji - uzasadnionej na instrukcję i ASO , nie na Kolegów ! To którego słowa w moim " rozpisaniu " Kolega nie rozumie ?? Troche łagodności - please !!
Uprzejmie pozdrawiam Kolegę
Czarek
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 23:23
Temat postu:

no bad feelings, but...


Odsyłasz do swoich postów o rzeczach, które już sami wcześniej stwierdziliśmy, więc dla mnie to albo pocisk, albo nieuważne przeczytanie tematu, widzę na szczęście, że to drugie. Ale błagam, do rzeczy, to dla mnie nie "fajny gadżet", tylko sprawa bezpieczeństwa. Zanim zamknąłem bramę, mój synek - dwulatek zdążył wypiąć się z pasów, przejść do przodu i otworzyć sobie drzwi na ulicę pomimo, że był child lock z tyłu włączony. Napisaliśmy ponadto, że Lexią obaj z Lyczkiem robiliśmy, tzn. to samo co w ASO, ale u nas to nie wystarczyło, nie wiem jak jest w autach po lifcie ale u mnie telekodowanie, przynajmniej to, które zrobiłem, nie wystarczyło i stąd sugestia ad różnicy w mechanizmie ryglowania drzwi. Powtórzę, działa tylko miganie światłami za drugim przyciśnięciem. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, co sprawdzić? "Tępaki z ASO" odpadają, mam dostęp do Lexii, tylko co dalej?
_________________
Powrót do góry
wojaka

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów wlkp
Posiadane auto: Astra gtc 1600 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 00:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Gra muzyka.Widzę , że Kolega potrafi grać na tej samej fali, co ja ::)) Nie trawię agresji, nawet werbalnej - bez rozpoznania intencji piszącego. Miałem dziś dyżur i musiałem ( oraz chciałem ) pomóc wielu ludziom, dlatego jestem już wymięty. Jutro napisze konkretniej.Tak tylko na marginesie - u mnie w tej świeżynce jest tak, że po zamknieciu " superzamkiem " wystarczy nacisnąć raz i przytrzymać chwilkę ikonkę zamkniętej kłódki i zaczyna migotać kierunkowsksazami. Nie trzeba naciskac 2 razy. No faktycznie, po przygodzie z Twoim malcem mozna to rozwiązanie uznac za praktyczne, choc Sam myślę przyznasz, że wiele fajerwerków elektronicznych w otaczającej nas rzeczywistosci technicznej, to gadżety ( przeciwko nim zreszta nic nie mam - zabawki dla wiecznych dzieci, którymi jestesmy - rzecz w tym tylko, zeby to uczciwie definiować :- ) }
Pamietam czasy , w których Mercedes robił elektryczne lusterko tylko prawe , bo przecież do lewego mozna łatwo łapą sięgnąć ! A więc po co elektronikę samochodową przekombinowywać, że tak powiem ! Oj, te praktyczne szkopy !
Pozdrawiam Kolegę i do jutra !
Czarek
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 00:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Superzamek C5 III


Też siedzę na dyżurze, tyle, że do rana i również mam nadzieję, że pomagam tym wielu ludziom.. Ale dość offtopów, z tym przytrzymaniem i miganiem to pewnie efekt uboczny włączonego podwójnego rygla, podmienili funkcję żeby się nie mieszało z ryglem. Tyle, że dalej nie wiem, co z tymi przednimi drzwiami, co do tylnych zakładam, że są OK (child lock działa też od środka - klamka + szyby).
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Aircross

43 900

2013r.

151 368 km

mazowieckie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System