Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:24
Temat postu:

Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Dziś pojawił mi się problem polegający na tym, że w czasie otwierania lewej przedniej szyby w drzwiach, w czasie powolnej jazdy, jednocześnie złożyły mi się lusterka boczne i od tej pory francowate stworzenia nie chcą się rozłożyć! Co ciekawe, w czasie ostatnich upałów praktycznie wcale nie otwierałem szyb w drzwiach, ale dziś musiałem, bo płaciłem cieciowi za parking, no i przy próbie uruchomienia szyby odpowiednim przyciskiem, szyba uchyliła się tylko nieco, za chwilkę, zamiast opaść, poszła znowu w górę i tak po 3-4 "kliknięciach" przyciskiem wreszcie się otwarła i jednocześnie złożyły się oba lusterka!!! Słyszałem, że lubią szwankować sterowniki szyb bocznych, ale co one mają wspólnego ze składaniem lusterek??? W poprzednim c4 z 2007 roku też raz mi się złożyły, ale kilka razy pilotem od central zamka zamknąłem i otworzyłem autko i po którymś razie lusterka zaczęły się składać i otwierać wtedy kiedy trzeba. Dziś jednak próby central zamkiem nie przyniosły rezultatu. Odpiąłem też klemę ale chyba na zbyt krótko (akurat byłem w trasie i zaczęło padać na dodatek) no i nic nie pomogło. Oczywiście central zamek pracuje poprawnie i z pilota i z kluczyka. A lusterka złożone i nawet się "nie odzywają" silniczki w czasie otwierania drzwi centralzamkiem.
macie jakieś sugestie, bo jako tako nie ma bezpiecznika, który by odpowiadał wyłącznie za lusterka, więc nie będę na oślep szukał, przez który to idzie bezpiecznik, bo póki co wszystko inne w aucie działa.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Może głupie pytanie zadam - próbowałeś przełącznikiem złożyć i rozłożyć?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


marek_c napisał:
Może głupie pytanie zadam - próbowałeś przełącznikiem złożyć i rozłożyć?
tak zrób.Pewnie paluchem zahaczyłeś o joya przy otwieraniu okna.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Dzięki Marek za podpowiedź - właśnie wróciłem z garażu, bo mnie to spokoju nie dawało i rzeczywiście - otwarły się, ale po przesunięciu w lewo przycisku, który służy do ustawiania lusterek! Nie wiem, co może mieć wspólnego znowusz przycisk do ustawiania lusterka jak i przycisk do odsuwania szyb bocznych, z funkcją składania/rozkładnia???
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Chyba że rzeczywiście było tak, jak pisze kolega machony79 - może przy okazji opuszczania szyby, i z nerwów, że za pierwszym razem, przycisk nie reaguje, lekko przesunąłem "przesuwkę" od wyboru ustawiań lusterek lewe/prawe. No ale nawet jeśli, nadal nie kumam lub po prostu do tej pory nie miałem świadomości, że takie coś może spowodować przy okazji złożenie się lusterek na "amen". Widocznie ten typ tak ma, ale wybaczam mu...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Lip 2015, 18:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olek_k1

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: C5 2,0 HDI 163 KM , MK III ( x7) 2012
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 26 Lip 2015, 13:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Lukasz Radomsko napisał:
No ale nawet jeśli, nadal nie kumam lub po prostu do tej pory nie miałem świadomości, że takie coś może spowodować przy okazji złożenie się lusterek na "amen". Widocznie ten typ tak ma, ale wybaczam mu...


No ma i jeszcze pewnie nie raz się tak wydarzy, że niechcący przesuniesz Very Happy
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Nie 26 Lip 2015, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


@Lukasz Radomsko

złożenie/rozłożenie lusterek przyciskiem nie robi się w "prawo/lewo" tylko przycisk trzeba pociągnąć 'w dół'
pewnie próbując otworzyć szybę pociągnąłeś w dół guzik od lusterek i tyle

a tak przy okazji, bo możesz nie wiedzieć - jak przycisk do lusterek masz w położeniu 'lewo' i włączasz wsteczny, to lusterko lewe wtedy przestawia się tak aby wspomóc manewr cofania; i analogicznie w położeniu 'prawe' robi to samo z prawym lusterku; w położeniu środkowym funkcja ta nie działa (co wg mnie jest dziwne, bo wygodniej by było gdyby obydwa lusterka się przestawiły)
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 19:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Lusterka nie chcą się rozłożyć!


Też nie wiedziałem, ale dzięki za info. Człowiek uczy się całe życie, nawet swojego samochodu!
costam000 napisał:
@Lukasz Radomsko

złożenie/rozłożenie lusterek przyciskiem nie robi się w "prawo/lewo" tylko przycisk trzeba pociągnąć 'w dół'
pewnie próbując otworzyć szybę pociągnąłeś w dół guzik od lusterek i tyle

a tak przy okazji, bo możesz nie wiedzieć - jak przycisk do lusterek masz w położeniu 'lewo' i włączasz wsteczny, to lusterko lewe wtedy przestawia się tak aby wspomóc manewr cofania; i analogicznie w położeniu 'prawe' robi to samo z prawym lusterku; w położeniu środkowym funkcja ta nie działa (co wg mnie jest dziwne, bo wygodniej by było gdyby obydwa lusterka się przestawiły)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System