Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 29 Maj 2012, 22:14
Temat postu:

Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Witajcie.

Mam C5 Kombi i ( jak w większości ) nie otwiera mi się tylna szybka w klapie. Mikrowyłącznik niby reaguje i słychać przy wciskaniu "klik", ale szyba się nie otwiera. Czy ktoś to już dłubał i może wskazać co i jak zrobić? W czym wogule tkwi przyczyna? - słyszałem że coś z prądem trzeba zrobić...
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 30 Maj 2012, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


przyczyna jest przerwa w "scieżki" w szybie, można dokleić cieniutki kabelek i przylutować do przycisku z jednej strony a z drugiej strony do płytki przy zawiasie ( pod osłona plastikową) ...probem stary jak świat... nawet serwis zaleca przyklejenie przewodów w swojej instrukcji serwisowej
Powrót do góry
gadu-gadu
qbbba

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Citroen C5 I 2,0i 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 11:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


po pierwsze sprawdź najpierw mikro-styk, sposoby są trzy:
1. Multimetr i tam masz sprawdzanie obwodów
2. podłącz do bateryjki żarówkę plus z bateryjki bezpośrednio do żarówki a minus przez mikro-styk i jeżeli po naciśnięciu mikro-styku żarówka zaświeci to mikro-styk jest sprawny jeżeli nie to mikro-styk jest do wymiany)
3. odłącz mikro-styk zatrzaśnij zamek od tylnej szyby i na krótko musisz zewrzeć przewody jak zadziała otwieranie to mikro-styk do wymiany

jeżeli to wina przerwanej ścieżki to tutaj masz kolorową instrukcję naprawy, tyle, że w języku angielskim

http://users.skynet.be/sky83161/sven/openingc5.pdf

a jeżeli chcesz sam kombinować to zadanie jest dosyć proste do szyby dochodzą 3 przewody 2 grube do ogrzewania szyby plus i minus(minus jest wspólny do ogrzewania szyby jak i do mikro-styku, natomiast ten cienki jest od mikro-styku do siłownika od otwierania szyby, sprawdzenie który jest uszkodzony analogicznie jak przy mikro-styku, oczywiście, dobrze najpierw sprawdzić który z grubych to plus a który to minus.

ja jako zamiennik do tego cienkiego kabla użyłem przewodu telefonicznego)

ja niestety trafiłem na instrukcję dopiero po tym jak już naprawiłem usterkę.

pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem, lub pomogę kolejnym w potrzebie
Powrót do góry
neokosy

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Chrysler Town&Country 2014 3.6 LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Słuchajcie ale jak dobrać się do tego miejsca? U mnie tylna klapa (kombi) jest podzielona jakby na 2 części - z tapicerką welurową i wyżej jest zabudowane wszystko plastikiem - jak to sprytnie rozebrać?
Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Welur jest na szare (czarne) spinki dookoła, na bokach - podważasz i wyciągasz. Plastik też jest wpięty - odciągasz od klapy. Jest chyba jeszcze spinka na welurze w okolicach zamka , na środku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 12:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Welur jest na szare (czarne) spinki dookoła, na bokach - podważasz i wyciągasz. Plastik też jest wpięty - odciągasz od klapy. Jest chyba jeszcze spinka na welurze w okolicach zamka , na środku.
Powrót do góry
tarzan124

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: 2x c5 2.0 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2015, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


odświeżę nieco czy ktoś wie od czego jest żółty kabelek pod spojlerem ten na focie bo do niego mam mikrostyk podlaczony a dalej jest odciety ale ogrzewanie szyby mi nie dziala czy czasem nie powinienem go podlaczyc zeby dzialalo ogrzewanie szyby
stary mikrostyk wygląda tak


można go rozebrać i próbować reanimować albo zakupić taki jak ten http://www.tme.eu/pl/details/d2hw-c203mr/mikroprzelaczniki-konektorowe/omron/ i przeprowadzić drobne modyfikacje aby spasował trzeba odciąć ucho aby nie wadziło przy zamknieciu obudowy oraz dokleic kawłek plastiku ktory dopasuje do zatrzasków mikrostyk owinac 2 razy izolacja i gotowe Wink
_________________
c5 2.0 hdi sx / c5 2.0 hDI exclusive

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
azgart

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 FL 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 11:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Dziwnie masz to zrobione - nie rozumiem czemu żółty został odcięty zamiast się na niego wlutować/dopiąć.
O ile wiem od serwisanta - do szyby jest czarny + żółty, a do podgrzewanie czarny + czerwony (ja u siebie robiłem tylko otwieranie szyby).
Generalnie możesz mieć ten sam problem co z żyłami do wycieraczki. Niestety o ile żółty i czarny można naprawić dolutowaniem nowych kabli do wyjść z szyby przy wycieraczce, to czerwony nie ma takiej możliwości bo on pod tą klejoną obudową w lewym rogu szyby się kończy. Możesz postarać się rozebrać to podłączenie w rogu szyby i pod nim to naprawić lub wymienić szybę. W najgorszym wypadku jak ci się nie uda, to będziesz musiał dorobić tylko czarną żyłę do wycieraczki, a podgrzewanie dalej nie będzie działać. Jak podgrzewanie i tak nie działa to nic poza zmarnowanym czasem nie ryzykujesz.
Powrót do góry
neokosy

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Chrysler Town&Country 2014 3.6 LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Paź 2015, 07:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Z tego co widać na pierwszym zdjęciu do żółtego przewodu masz podłączony jakiś różowy - wg mnie ktoś, kto to robił sprawdził, że żółty kabel gdzieś dalej ma przerwę i zamiast tego podłączył nowy, różowy...
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


neokosy napisał:
Z tego co widać na pierwszym zdjęciu do żółtego przewodu masz podłączony jakiś różowy - wg mnie ktoś, kto to robił sprawdził, że żółty kabel gdzieś dalej ma przerwę i zamiast tego podłączył nowy, różowy...


I pewnie tak było, nie długo mnie tez czeka naprawa, ale myślę, że u mnie nawalił mikroprzełącznik.
Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Witam,
wyczytałem na forach, że można wyłączyć lexią otwieranie tej nieszczęsnej szyby tylko za ch...rę nie mogę znaleźć tej opcji. Może ktoś pamięta ścieżkę dostępu i mógłby mnie jakoś nakierować? Chyba że mam jakąś okrojoną Lexię Smile .
Po ostatnich opadach śniegu, deszczu zaczęła się sama otwierać. Próby odłączania wtyczek w szybie i w klapie nie do końca się sprawdziły bo sygnalizowały i tak otwartą klapę i nie można było zamknąć samochodu. I tak go nikt nie ukradnie ale wkurza mnie to bo i tak tej szyby nigdy nie używałem, otwierałem - bo i po co.
Powrót do góry
baytek1

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: citroen c5 kombi 2003r 2.2hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Kwi 2017, 18:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Witam
Ja ostatnio reanimowałem tą szybę jednak problemem była odpięta wtyczka w szybie przy przycisku. Oczywiście sprawdziłem wiązkę rozgrzebując pół auta bo nie mogłam znaleźć przejścia do siłownika a się okazało że kabelek od klapy idzie gdzieś do przodu samochodu do jakiegoś modułu i później wraca. Mniejsza o to bo przy okazji zregenerowałem wiązkę przy zawiasie bo była sztukowana dość nieudolnie.
W trakcie prac musiałem niestety wyjechać i okazało się że czujnik otwarcie klapy nie był podpięty i nie mogłem zamknąć samochodu i kombinowałem żeby to jakoś obejść i okazało się że tylko i wyłącznie działało jak był założony ten czujnik, nawet nie pomagało spięcie drutem tej kostki i zamykanie nie działało. Po powrocie do domu złożyłem wszystko i było oki.
Teraz wszystko działa i zastanawiam się czemu była odpięta wtyczka od szyby skoro wszystko działa, no chyba że to objaw chwilowy.
Ja proponowałbym sprawdzić na początek ten czujnik otwarcia szyby może on już coś niedomaga. A to że szyba się otwiera to może masz gdzieś zwarcie. Oryginalnie chyba wiązka jest na szybie pod taką jakby izolacją no chyba że ktoś tak ładnie jak fabryka dorobił że tego nie widać i u mnie przy tej dużej śrubie lekko jest zmarszczona ale działa wszystko.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Nie 23 Kwi 2017, 17:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Z elektryką wszystko było ok. Zamek szyby mechanicznie uszkodzony.
Powrót do góry
bbaarrtt

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen, C5, 1.8 16V 125KM LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Cze 2017, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Naprawa szyby tylnej klapy kombi - potrzebuje instrukcji


Witam kolegów,widze że jest to juz dobrze znana sprawa wiec zapytam specjalistow Smile czy spryskiwacz i otw.szyby dziala na jednej wtyczce lub jest do wylaceznia z poziomu komputera jak tylna wycieraczka?bo odkad mam auto nie dziala mi wycieraczka i spryskiwacz i otw. szyby. Jak wlaczam,wycieraczka robi cyk przy bezpiecznikach ale nie dziala, ogolnie jest strasznie zapieprzona ale nie dziala nawet silnik od niej przy otwartej szybie (i wcisnientym czujniku otwarcia szyby). Sprawdzilem switch wlacznika, zrobilem obejscie do zoltego kabla i wpiolem go do tego czarnego ale dalej nic... i jedna sprawa czy ten drugi kabel czarny od switcha to masa?moze on nie ma polaczenia?pzdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Picasso

24 000

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

23 900

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

62 990

2019r.

19 000 km

śląskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System