Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
albin1981

Debiutant



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: C5 III 2.0Hdi 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 15:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


czesc koledzy
jestem szczęśliwym posiadaczem c5 :)
dopiero zaczynam zabawe z cytryną, mam również laguna 1,9 dti
po przeczytaniu tego postu dołoże coś od siebie,
jako że wymieniałem tuleje z przodu wahacza,(bez wyciągania wahacza)
wcześniej dzwoniłem do 3 serwisów w krakowie i zgadnijcie
każdy serwis mówił inaczej jak postępować przy podnoszeniu auta
dodam że mówiłem ze chodzi o wymiane tulejki
w pierwszym mówili na maxa w góre
w drugim co ciekawe na maxa w dół
a w trzecim na normal i mówii że nic sie nie stanie
dobre nie
oczywiście podnosiłem na max w góre
ale powiem wam że raz podniosłem na normal i tak jak sie spodziewałem po opuszczeniu auto siadło
tak że nie można było wyciągnąc łap
odpaliłem i po chwili auto sie samo podniosło i ok
kilka dni temu wymieniłem zestaw naprawszy czuknika cośnienia w kole i w warsztacie powiedzieli że zawsze czy to cytryny czy inne auta z hydrauliką czy pneumatyka podnoszą normalnie

koledzy powiedzcie coś o czasie podnoszenia zawieszenia od mini do maxa,
bo u mnie trwa to kilkadziesiąt sek.
Pozdrawiam
Powrót do góry
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 22:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


U mnie też muli ale całość operacji gdzieś czytałem że może trwać do 2 minut (koledzy tutaj radzili czekać nawet 5).

Gość który mnie sprzedawał auto też mówił że przy podnoszeniu wylewał mu się płyn o ile on sam nie ustawił zawieszenia na max - więc jest tu jakś odwrucona logika z tym podciśnieniem, ale ewidentnie powtarzalne zjawisko zachodzi.

Ponoć (nawet chyba w tym wątku wyczytałem) opadnięcie auta do ziemi jest szkodliwe dla pompy bo może pracować na sucho. Osobiście jeszcze nie ustaliłem jakim sposobem miałoby się to stać (pompa jest pod zbiorniczkiem i raczej grawitacyjnie chociażby naciska na nią płyn) ale ponoć.

Pozom płynu jak znalazłem w jakimś manualu na pozycji min musi zawierać się pomiędzy dnem sitka zborniczka (to poziom minimalny płynu) a przewężeniem wewnątrz sitka (w pewnym momencie ok 2cm od góry jest taka krawędź) - to było opisane jako poziom maksymalny płynu.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lut 2015, 14:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Jeżdżę to ludzi, którzy zajmują się tylko i wyłącznie Citroenem i Pugiem, zauważyłem, że gość podnosił moją Cytrynę bez żadnego podnoszenia na max czy na min, po prostu jak wjechał na podnośnik tak ponosił auto. Na moje pytanie, odpowiedział, że od lat tak podnoszą Cytryny i nigdy nic się nie stało. No i faktycznie moja Cytryna ma się dobrze.
Powrót do góry
subyello

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2010 - 3.0 V6 HDI Bi-Turbo 241KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 23:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Sprawdziłem poziom płynu po rozlaniu na podnośniku i było o 0.5L za mało. Dolałem i wszystko chodzi.

albin1981 - u mnie od min do max gdzieś 20 sec .. chodź przyznam ze nie mierzyłem ale nie zajmuje to długo.
_________________
Citroen C5 Exclusive 2010 - 3.0 V6 HDI Bi-Turbo 241KM

Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 04:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


__Robert__ napisał:
Jeżdżę to ludzi, którzy zajmują się tylko i wyłącznie Citroenem i Pugiem, zauważyłem, że gość podnosił moją Cytrynę bez żadnego podnoszenia na max czy na min, po prostu jak wjechał na podnośnik tak ponosił auto.

Na takiej samej zasadzie w ASO Citroen mówią że w automacie nie zmienia się oleju. No bo przecież muszą na czymś zarabiać. Jak się zepuje to raj dla ich portfela. Jakiś miesiąc temu był na tym forum post od człowieka, którego wymiana skrzyni kosztowała 8000, bo nikt w niej przez 200.000 km oleju nie zmienił i się konwerter rozleciał - tyle w temacie tego co spece mówią.

Gdyby podnoszenie auta nie miało żadnego znaczenia, to producent nie zalecałby tego tłustym drukiem nawet do głupiej wymiany koła, nie mówiąc już o podnoszeniu całego auta w górę.

Cytat:
Na moje pytanie, odpowiedział, że od lat tak podnoszą Cytryny i nigdy nic się nie stało. No i faktycznie moja Cytryna ma się dobrze.

To zrób tak jeszcze z 5-6 razy i opisz wrażenia. Wszyscy ileś tam razy piszą, że nic się nie stało, a potem nagle skądś się biorą te wszystkie posty na forach od ludzi z cieknącymi siłownikami i rozwalonymi pompami.

Ja od 8 lat podnoszę i pilnuję gamoni w serwisach żeby podnosili, dzięki czemu w 9 roku eksploatacji siłowniki mam suche jak pieprz, a LDSu dolewam szklankę co 4 lata, bo po prostu tyle odparowuje. Raz jeden jedyny zapomniałem dopilnować na badaniu technicznym kilka lat temu i oczywiście fachura podniósł auto w standardowej pozycji - pompa się potem mordowała ze 3 minuty żeby auto dźwignąć. Dziękuję, więcej nie spróbuję.

Nie bądźmy mądrzejsi od producenta - jeśli ostrzega i zaleca, to ma ku temu powody. W przeciwnym wypadku marketingowcy by mu to wybili z głowy, bo takimi ostrzeżeniami robi się wrażenie że to jest delikatne i kłopotliwe w obsłudze zawieszenie, co odstrasza klientów. Jeśli mimo to takie zalecenia są (a że są wystarczy sprawdzić w instrukcji) to znaczy że są potrzebne.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 04:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Przeglądając dokumentację serwisową Citroena znalazłem też takie zalecenie:

"WAŻNE: W przypadku podnoszenia pojazdu za pomocą pomostu unoszącego pojazd za
nadwozie, należy odkręcić korek zbiornika płynu LDS. Zamontować korek zbiornika płynu
LDS po postawieniu pojazdu na kołach."

http://service.citroen.com/dtt/CDP/donnees/pl_PL/2007_c6/c6_page_246_ctrl_mise_niv_fluide_lds.pdf
Powrót do góry
pikoko15

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): barłogi
Posiadane auto: Citroën c5
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 14:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Podsumowujac przy wymianie koła na maxa do góry, gdy podnosimy całe auto max na dół a na przeglądzie jak ma być aby nic nie uszkodzić?
Powrót do góry
Jezior

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: C5 Exclusive 2.0 HDI 140KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 19:35
Temat postu:

Podnoszenie w pozycji max z odlaczonym aku


Dzis odstawilem pierwszy raz po zakupie swoja cytrynke do mechanika. Niestety w Siedlcach cienko z mechanikami specjalizujacymi sie w tym modelu. Wjechalem na podnosnik, zostawilem auto w pozycji max tak jak piszecie i jutro tak bedzie podnoszone tylko mam jedno pytanko. Czy w tej pozycji odpiac przed wzieciem auta do gory akumulator czy lepiej nie? Czy cos zlego moze sie wtedy stac z zawieszeniem? Czy lepiej nie odlaczac aku na najwyzszym poziomie zawieszenia?
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 19:57
Temat postu:

Re: Podnoszenie w pozycji max z odlaczonym aku


Jezior napisał:
Dzis odstawilem pierwszy raz po zakupie swoja cytrynke do mechanika. Niestety w Siedlcach cienko z mechanikami specjalizujacymi sie w tym modelu. Wjechalem na podnosnik, zostawilem auto w pozycji max tak jak piszecie i jutro tak bedzie podnoszone tylko mam jedno pytanko. Czy w tej pozycji odpiac przed wzieciem auta do gory akumulator czy lepiej nie? Czy cos zlego moze sie wtedy stac z zawieszeniem? Czy lepiej nie odlaczac aku na najwyzszym poziomie zawieszenia?

A co bedą robić?
Powrót do góry
Jezior

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: C5 Exclusive 2.0 HDI 140KM 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 21:25
Temat postu:

Podnoszenie na max i z odłączonym aku


Wymiana rozrządu, oleju, filtrów. Mechanik bardzo dobry ale niestety z hydro nie miał za wiele do czynienia więc tego na pewno ruszał nie będzie ale chodzi o to, żeby przy okazji czegoś nie zepsuł w tym układzie.

Z tego co gdzieś wyczytałem nawet w pozycji max pompka lubi sobie czasem popracować więc pomyślałem czy właśnie nie lepiej dla spokoju odłączyć autko od prądu?

Tym bardziej, że poprzedni właściciel przy zmianie kół go uprzednio nie podniósł i potem musiał wymieniać kolumny zawieszenia i przewód ciśnieniowy. Bardzo nie chciałbym przez to przechodzić dlatego pytam o radę. Przebieg auta 158tys. 100% udokumentowany w ASO PL.
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Dla tych prac pozycja jest ok.( max gora) obejdzie sie bez ściągania klemy.
Powrót do góry
Karczu88

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen c5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2016, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


KOLEDZY PAMIĘTAJCIE ZAWSZE PRZED PODNOŚNIKIEM CYTRYNA MUSI IŚĆ NA MAXA W GÓRE
Bo inaczej są problemy i koszty zbędne... Pozdrawiam
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 03:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wymiana kol a podnoszone zawieszenie


Nigdy nie zaszkodzi zdjąć klemy, o ile tylko w trakcie prac na podnośniku nie będzie do czegoś potrzebne zasilanie. Nie jest to przewidziane w oficjalnych procedurach, ale niczemu nie szkodzi, a z pewnością w 100% zapobiegnie możliwości włączenia się pompy lub otwarcia zaworów powrotnych (wtedy po opuszczeniu auto opada na glebę).

Ponadto, dokumentacja serwisowa zaleca przed podniesieniem auta odkręcenie korka na zbiorniczku płynu LDS. Zapobiega to powstawaniu nadmiernego ciśnienia w zbiorniku, np. gdyby auto było opuszczane na ziemię zbyt gwałtownie przy otwartych zaworach powrotnych. Dzięki odkręconemu korkowi w takich przypadkach ciśnienie ma jak bezproblemowo się wydostać, a w przeciwnym razie zdarzają się wypadki że potrafi rozerwać zbiornik LDS.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC3

26 900

2013r.

104 000 km

małopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System