Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 17:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Trzeba najpierw zmierzyc czy jest luz medzy otworem w feldze a piasta. W serwisie tego nie dostaniesz, bo felgi citroena nie potrzebuja tych pierscieni, mozesz je kupic na allegro. Ale musisz znac wymiary aby zamowic.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


ale w salonie te felgi sprzedają przynajmniej jak byłem. powiedz mi czy te pierscicenie powinny być przy nowych kołach w kartonie czy to było w komplecie z kołami aluminiowymi czy to się kupuje osobno.PS ZNALAZŁEM TAKI JEDEN Z TWOICH POSTÓW NA TEMAT DRGAŃ CZY DLAWIENIA SIĘ SILNIKA ZIMNEGO NA BIEGU JAŁOWYM BO U MNIE TO WYSTĘPUJE NATOMIAST JAK JEST ROZGRZANY SILNIK PRACUJE BARDZO ŁADNIE . CZY MIAŁBYŚ JAKIEGOŚ FACHOWCA ŻEBY RZETELNIE PODSZEDŁ DO SPRAWY
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Az takim znawca nie jestem Smile jesli chodzi o felgi. Teoretycznie orginalne felgi nie powinny miec luzow. (tak mysle) Ja mialem luzy bo to bylo w starej renowce z nie orginalnymi felgami. Poprostu zmiez czy jest jakis luz miedzy felga a piasta.
Co do naprawy samochodu to nie wiele pomoge, aktualnie mieszkam poza granicami Polski. Mam tu swojego polskiego magika. Zobacz w temacie "polecane warsztaty" moze cos znajdziesz.

Jezeli na zimnym ci fiksuje to ja bym sprawdzil w pierwszej kolejnosci swiece zarowe. Moj mechanik powiedzial , trzeba dostac sie do nich, potem zdjac przewody ze swiec, potem prubowka 12V sprawdzic swiece. Prubowke kabelkiem do plusa podpinasz a sama prubowka dotykasz swiecy w miejscu, gdzie byl kabelek od niej, jak sie prubowka zapali to swieca jest ok a jak nie to do wymiany.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


no właśnie bo jakby przejechałem 13tyś więcej na świecach niż producent podaje wymiana przy 60tyś .Jak coś w tym temacie zrobię to sie odezwę . Kumpel mój ma miernik do badania świec to zrobię to ,sam jestem ciekaw dzięki. W razie czego to sie odzywam pozdrawiam
Powrót do góry
steole

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: citroen c4 1,6 b impres
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 20:11
Temat postu:

bicie na kierownicy


witam wszystkich. ja mam ten sam problem oprucz nierównej pracy silnika. też sprawdziłem wszystko: wyważanie tarczcze opony drązki amortyzatory (ząbkowanie opon ) i doszedłem do wniosku że to urok tego auta i chyba nic nie da się zrobić. mam nowe auto 2008 przebieg 11000. Prosze - napiszcie że się myle
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 20:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 12:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


@steole
Mylisz sie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 16:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


dzięki
Powrót do góry
marekotko

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroenc4hdi1.6-92 2006
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 17:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


a ciekawe co tam sie dzieje i ten przedmówca nie jest odosobnionym użytkownikiem tego auta i to nowe auto ja też mam problem z tym drganiem ale zobaczymy co da się zrobić Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question i ta obsługa na koncesjonowanych stacjach obsługi
Powrót do góry
Sami

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Pocieszę Cię, ja też mam taki problem Smile. Ja znalazłem gościa który bardzo dobrze wyważa opony, robi to co prawda bardzo długo bo zanim je wrzuci do maszynki to je porządnie myje, później osusza, a później dopiero wyważa i całość zajmuje mu min. 1,5 h Smile, ale w tym wypalenie kilku fajeczek Smile. Robię u niego samo wyważanie, nie chce wymieniać mi opon bo boi się że porysuje alufelgi i twierdzi żeby inni brali za to odpowiedzialność - i faktycznie raz mi jeden gość lekko porysował przy wymianie opon także trzeba uważać i zanim się je wymieni to obejrzeć z gościem dokładnie felgi by później nie powiedział że tak było Smile. Także zacząłbym od dobrego wyważenia a później wymiana części...
Powrót do góry
garcia-pl

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 20:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Może to trochę późno, ale miałam te same objawy: mocne drgania kierownicy przy prędkości od 80 do 120 km/h.
Wyważanie nic nie dawało... ale za 3 razem znowu wyważyłam i było ok. To pomogło i do tej pory jest ok.
Powrót do góry
wish

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 18:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Witam, mam dokładnie to samo czyli ok 130 km/h pojawia się bicie na kierownicy i tak samo jest przy hamowaniu i to nie zależnie od tego czy hamuję silnikiem czy hamulcami. W ASO (al. Krakowska w Warszawie) powiedzieli że bicia nie stwierdzili a to przy hamowaniu to wynika z tego że tarcze są nierówne. A że już są zużyte w takim stopniu który nie pozwala na ich przetoczenie to trzeba je wymienić - mam przejechane 28 000 km i bicie nie pojawia się tylko przy hamowaniu więc uważam że próbują mnie naciągnąć. Jeżeli zna ktoś serwis w Warszawie i okolicach, który potrafi wyeliminować tą przypadłość to błagam niech da znać Smile będę wdzięczny bo jazda po autostradzie z wyższą prędkością to jak jazda z wibratorem w ręku Wink
Powrót do góry
garcia-pl

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 17:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


kolego... polecić mogę Ci tylko wyważenie koła...

ja robiłam to kilka razy az zadziałało Smile
Powrót do góry
procik

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 788
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doncaster/UK
Posiadane auto: C3 1.4HDI i C4 2.0HDI Excl.
Piwa: 82/3
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 00:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Potwierdzam, ja byłem już zupełnie zrezygnowany, ale pojechałem do poleconego (przez mojego znajomego mechanika) warsztatu i wyważyłem trzeci raz koła (w tym warsztacie pierwszy raz) i drgania ustąpiły Smile
W poprzednim warsztacie jak powiedziałem, że nadal po dwóch razach jest źle to rozłożyli ręce i wysłali mnie do serwisu hehe. Teraz śmigam z bananem na twarzy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
czajmich

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pleszew
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Witam, kupiłem sobie citroen C4 i miałem ten sam problem z drżeniem kierownicy przy prędkości ok 100 km/h. Powodem tego był sworzeń na wahaczu. Sworzeń nie jest drogi i warto wymienić bo komfort jazdy jest o wiele lepszy. Oczywiście przy okazji zostały wymieniona końcówki drążków. Później udałem się na geometrię i było wszystko ok, lecz geometria kątowa odbiega trochę od normy. Wie może ktoś z was co może być powodem tego. Dopisze że amory wymieniłem na nowe. Na stacji diagnostycznej podejrzewają ze zwrotnica może być krzywa. Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Lewy12

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: C4 GP MCP 2.0hdi exclusive 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) bicie kierownicy c4 hdi


Dwa lata na odziedziczonych po poprzedniku oponach i przy 130km/h bicie fajery, wyważanie i inne tam nic nie pomagało, aż skończyły się opony. Po założeniu nowych opon wyważenie i temat nie istnieje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Nadwozie.


CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System