Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merkus

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: citroen c4 picasso grand 1,6 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 15:33
Temat postu:

Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam,
od kilku miesięcy mam pewien problem z C4 Picasso Grand 1,6 150 KM, byłem już u kilku fachowców i wciąż nie mam rozwiązania. Pomyślałem że może ktoś z Państwa przechodził przez ten problem, i mogę liczyć na jakieś porady. Otóż, samochód wyświetla błąd, żółta lampka z rysunkiem silnika, po podłączeniu komputera pokazuje zbyt uboga mieszanka. Jak się błąd wykasuje, to sytuacja wygląda tak. Samochód jest w pełni sprawny ma moc, jeździ bez zarzutu, jak nim zrobię około 120 km auto traci moc, jest "zamulone" ale wciąż żaden błąd się nie pojawia. Po kolejnych 30 km, pojawia się żółta lampka z wizerunkiem silnika i komunikat" błąd systemu oczyszczania spalin". Sytuacja jest powtarzalna, jak podłącze komputer skasuje błąd to znów mogę 120 km zrobić na pełnej mocy, następnie po 30 pojawia się "błąd systemu oczyszczania spalin" Trwa to już kilka miesięcy, w miedzy czasie, wymieniłem dwie sondy lambda, przednia oryginalna od citroena, wymieniłem oryginalną pompę paliwową, ta która jest zamontowana w zbiorniku. Elektronicy twierdzą że błąd nie jest powodowany przez komputer że jest to jakaś usterka mechaniczna, ale nikt nie może mnie ukierunkować gdzie szukać, od czego zacząć, nie chciałbym na ślepo wymieniać pół samochodu, dlatego proszę o pomoc, może ktoś z użytkowników przechodził przez to.
Pozdrawiam
Powrót do góry
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 19:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


chętnie odpowiem na Twoje pytanie ale podaj chociaż kod błędu i vin bo tak to sobie można gdybać.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 19:53
Temat postu:

Re: Błąd zbyt uboga mieszanka


merkus napisał:
Witam,
od kilku miesięcy mam pewien problem z C4 Picasso Grand 1,6 150 KM, byłem już u kilku fachowców i wciąż nie mam rozwiązania. Pomyślałem że może ktoś z Państwa przechodził przez ten problem, i mogę liczyć na jakieś porady. Otóż, samochód wyświetla błąd, żółta lampka z rysunkiem silnika, po podłączeniu komputera pokazuje zbyt uboga mieszanka. Jak się błąd wykasuje, to sytuacja wygląda tak. Samochód jest w pełni sprawny ma moc, jeździ bez zarzutu, jak nim zrobię około 120 km auto traci moc, jest "zamulone" ale wciąż żaden błąd się nie pojawia. Po kolejnych 30 km, pojawia się żółta lampka z wizerunkiem silnika i komunikat" błąd systemu oczyszczania spalin". Sytuacja jest powtarzalna, jak podłącze komputer skasuje błąd to znów mogę 120 km zrobić na pełnej mocy, następnie po 30 pojawia się "błąd systemu oczyszczania spalin" Trwa to już kilka miesięcy, w miedzy czasie, wymieniłem dwie sondy lambda, przednia oryginalna od citroena, wymieniłem oryginalną pompę paliwową, ta która jest zamontowana w zbiorniku. Elektronicy twierdzą że błąd nie jest powodowany przez komputer że jest to jakaś usterka mechaniczna, ale nikt nie może mnie ukierunkować gdzie szukać, od czego zacząć, nie chciałbym na ślepo wymieniać pół samochodu, dlatego proszę o pomoc, może ktoś z użytkowników przechodził przez to.
Pozdrawiam

Zacznij od podania błędu albo chociaż kodu jak napisał poprzednik.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam Twisted Evil w sumie nie na temat , ale jak któryś z kolegów tu na forum napisał
,, dobry zwyczaj się przywitaj '' czy coś w tym stylu Twisted Evil
Co do awarii Twisted Evil no cóż jak sam napisałeś "błąd systemu oczyszczania spalin" to nie wiem , po co wymiana pompy w zbiorniku ?? Jak byk Masz problem ze spalinami a nie z paliwem Twisted Evil
Do sprawdzenia katalizator - jak jest Wink , zawór EGR - jak jest Wink , sondy mówisz wymieniłeś , ale gwarancji nie Masz czy w 100 % sprawne Twisted Evil
Zapomniałem dodać - u siebie w Dieslu jak zaleje kiepskie paliwo ( VERWA z ORLENU - i nie jest to promocja produktu ) to mi wywala błąd ,, błąd związany z poprawą jakości spalin '' i wiem , że to paliwo bo np zatankowałem na STATOIL błędów nie mam - to samo tyczy innych dystrybutorów paliwa . Problem mam tylko z ORLENEM
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
merkus

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: citroen c4 picasso grand 1,6 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


armel80 napisał:
chętnie odpowiem na Twoje pytanie ale podaj chociaż kod błędu i vin bo tak to sobie można gdybać.



witam, dziękuje za odpowiedź, kod błędu dziś odczytany to P2191 natomiast VIN auta VF7 UA5FXH 9J324918

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 12:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam Twisted Evil tyle z netu na Twój błąd P2191
http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=1783&sid=d6dd4759d1938018666ff065ba1473a6
Więcej Ci nie podpowiem , bo zaraz dejnekomirek się odezwie , że odpowiedź powinna być taka na forum dyskusyjnym jak w serwisie po oględzinach auta przez serwisowego mechanika - a nim nie jestem Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 22:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


diablo2 jak zwykle bla, bla ,bla. Zabiore glos w tej sprawie, bo dosc czesto mam do czynienia z tymi silnikami. Powiedzialbym , zbyt czesto. Okazuje sie , ze ta niby udana jednostka, skonstruowana przez fachowcow PSA i BMW ma jedna powazna wade: po pierwsze bardzo nie lubi nieswierzego oleju, a wiec jazda do wymiany co 30 tys. km to nieporozumienie. Jakiekolwiek osady w silniku powoduja problemy z uruchomieniem i przerywana praca silnika, oraz czeste przypadki zmiany faz rozrzadu po 50, 60 tys. km przez wyciagniecie lancucha i w konsekwencji przechodzenie silnika w tryb awaryjny. W/g serwisu konieczna wymiana kpl rozrzadu za okolo 350 euro, chociaz pomaga ( na jakis czas) korekcja ustawienia walkow rozrzadu, ale do tego potrzebny jest zestaw blokad i to wcale nie taki tani. W tym roku juz wymienialem kpl rozrzady w trzech silnikach, ostatnio w Mini R56, a wiec nowszy model (nowe blokady).
Mysle, ze w tym przypadku konieczna jest korekcja ustawienia walkow, ale zwiazane to jest z koniecznoscia uzycia zestawu blokad do tego silnika, wiec konieczna wizyta u ludzi majacych taki sprzet, oraz dalsza eksploatacja na pelnym syntetyku 5w30 i wymiana przynajmniej co roku, niezaleznie od przebiegu. Te rozrzady to nieporozumienie, podobno wprowadzono poprawki, ale z uwagi na to, ze podobne problemy byly w Mini z 2011 roku, nie sadze, aby poradzono sobie z tym do konca. Kazdy, kto kupuje pojazd z takim silnikiem, musi liczyc sie z tym problem. Ta nowoczesnosc jest naprawde porazajaca. Pozdrawiam.
Do ewntualnego diagnosty: wystarczy podejrzec czasy otwarcia zaworow ssacych i wydechowych z czasami zadanymi na wolnych obrotach i pod obciazeniem.
Powrót do góry
skype status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam Twisted Evil kolego dejnekomirek wypowiadasz się jako fachowiec i serwisant Citroena ?? Czy Twoje wypowiedzi typu ,,myślę '' są wyssane z palca czy z internetu ??? Twisted Evil
Jaką Masz fachową wiedzę , żeby się wypowiadać w tym temacie ?? Mam nadzieję , że jesteś przynajmniej inżynierem po mechanice a nie tylko takie ,, bla bla bla " Twisted Evil
No chyba , że kolega skończył przyzakładową zawodówkę i eksperymentuje oraz doradza fachowymi radami typu ,,myślę ''
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Pisze "mysle", bo w tym momencie uzywam mozgu. Jestem automaniakiem od dziecka. Nie pracuje w serwisie. Jestem zaawansowanym mechanikiem.Mam prawie 50 lat praktyki. Pracuje w warsztacie w Duisburgu i wiedze "wyssysam" z pracy i zycia, na podbudowie Technikum Samochodowego i Politechniki. I w przeciwienstwie do diablo stoje mocno na nogach. Pisze tez "mysle", bo mam swiadomosc, ze kazdy przypadek jest inny, tak do konca nie mozna byc pewnym diagnozy,szczegolnie na odleglosc. Juz dawno nie uzywam slowa "napewno".
Jestem tez zniesmaczony indolencja diablo2. Obserwuje tego kolege dluzszy czas i musze stwierdzic, ze poza szumem, nic nie ma w jego wypowiedzi, no chyba, ze przez przypadek gdzies wyczyta cos konkretnego, do czego czesto sie przyznaje. Do tego bardzo nie lubi jakiekolwiek krytyki, atakujac zaciekle, co widac powyzej.
Do diablo2: zadnej zawodowki nie konczylem, mysle, ze jesli ktos ma mozg, nie wazna jest szkola, wazne jest, czy umie z niego korzystac, rozwijajac swoja wiedze. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Rozciągnięty łańcuch rozrządu pewnie jak to w EP6 z turbiną. Poprawione rozrządy weszły ale dopiero w Euro6 które dopiero wjeżdżają na rynek
Powrót do góry
merkus

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: citroen c4 picasso grand 1,6 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2015, 01:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam, dziękuje za precyzyjną odpowiedź, skupie się na naprawie rozrządu, ale póki co wymienię świece, może to właśnie jest przyczyna.

pozdrawiam serdecznie, po naprawie napisze co było nie tak


dejnekomirek napisał:
diablo2 jak zwykle bla, bla ,bla. Zabiore glos w tej sprawie, bo dosc czesto mam do czynienia z tymi silnikami. Powiedzialbym , zbyt czesto. Okazuje sie , ze ta niby udana jednostka, skonstruowana przez fachowcow PSA i BMW ma jedna powazna wade: po pierwsze bardzo nie lubi nieswierzego oleju, a wiec jazda do wymiany co 30 tys. km to nieporozumienie. Jakiekolwiek osady w silniku powoduja problemy z uruchomieniem i przerywana praca silnika, oraz czeste przypadki zmiany faz rozrzadu po 50, 60 tys. km przez wyciagniecie lancucha i w konsekwencji przechodzenie silnika w tryb awaryjny. W/g serwisu konieczna wymiana kpl rozrzadu za okolo 350 euro, chociaz pomaga ( na jakis czas) korekcja ustawienia walkow rozrzadu, ale do tego potrzebny jest zestaw blokad i to wcale nie taki tani. W tym roku juz wymienialem kpl rozrzady w trzech silnikach, ostatnio w Mini R56, a wiec nowszy model (nowe blokady).
Mysle, ze w tym przypadku konieczna jest korekcja ustawienia walkow, ale zwiazane to jest z koniecznoscia uzycia zestawu blokad do tego silnika, wiec konieczna wizyta u ludzi majacych taki sprzet, oraz dalsza eksploatacja na pelnym syntetyku 5w30 i wymiana przynajmniej co roku, niezaleznie od przebiegu. Te rozrzady to nieporozumienie, podobno wprowadzono poprawki, ale z uwagi na to, ze podobne problemy byly w Mini z 2011 roku, nie sadze, aby poradzono sobie z tym do konca. Kazdy, kto kupuje pojazd z takim silnikiem, musi liczyc sie z tym problem. Ta nowoczesnosc jest naprawde porazajaca. Pozdrawiam.
Do ewntualnego diagnosty: wystarczy podejrzec czasy otwarcia zaworow ssacych i wydechowych z czasami zadanymi na wolnych obrotach i pod obciazeniem.
Powrót do góry
merkus

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: citroen c4 picasso grand 1,6 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 15:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Witam,

problem znikł po wymianie kpl rozrządu, łańcuch był już rozciągnięty, przy okazji uzupełniłem płyn w skrzyni biegów i póki co jet dobrze, żaden błąd się nie wyświetla

dziękuje za podpowiedzi
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 02 Maj 2015, 06:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Merkus: ile ma przebiegu Twoje auto?
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 02 Maj 2015, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


Ten problem pojawia sie juz od przebiegu 60 tys. km.. Oprocz tego te silniki zaczynaja brac olej po okolo 150 tys w ilosciach porazajacych, problem dotyczy uszczelniaczy zaworow i pierscieni tlokowych. Totalna porazka, a glownym konstruktorem bylo BMW robiac te rodzine silnikow do Mini. Ta (podobno ) poprawka tez nic nie zmienila, to samo dotyczy najnowszych silnikow N18A. Robilem juz taki i podobne odczucia. Zeby bylo smieszniej , silnik tak zmieniony, ze trzeba miec nowe przyrzady do ustawiania rozrzadu. Krotko mowiac : zabawka, dla bardzo bogatych klientow, jaka jest Mini.
Powrót do góry
skype status
merkus

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: citroen c4 picasso grand 1,6 150 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2015, 04:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Błąd zbyt uboga mieszanka


auto ma 187 tys przebiegu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System