Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romik76

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 23:34
Temat postu:

Głęboki pedał hamulca


Witam, mija dokładnie rok jak kupiłem nową C4. Obecnie 13000 przebiegu. Czy ktokolwiek z Was ma podobny problem i czy udało się go rozwiązać. Otóż: Hamulce sprawiają wrażenie zapowietrzonych. Pedał hamulca po pierwszym naciśnięciu jest bardzo głęboki. Dopiero za drugim - trzecim naciśnięciu staje się wyższy. Jest to bardzo kłopotliwe i zarazem niebezpieczne podczas jazdy ponieważ hamulec łapie na różnych wysokościach. Dwa razy byłem w tym w serwisie i usłyszałem że wszystko jest ok i tak to w tych modelach jest. Zaznaczam że samochód kupiłem bez jady próbnej.Teraz moja decyzja o zakupie na pewno była by inna. Co mogę zrobić???
Powrót do góry
synagoga

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: Berlingo 1,6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


odpowietrzyć układ wg instrukcji, A najpierw sprawdź czy podczas używania hamulca poziom płynu w zbiorniczku ulega zmianie. Czy się podnosi czy opada... Może jakieś wycieki są widoczne w samych cylinderkach? Trzeba zdjąć bębny i osłonki na tłoczkach. Jak guma osłonki jest mokra to do wymiany. Nie sama gumka ale kompletny cylinderek. Na tarczach tak samo. Na wycieki to trzeba sprawdzić całą instalacje.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 19:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Witam Twisted Evil cytat kolegi synagoga ,,Trzeba zdjąć bębny i osłonki na tłoczkach.'' - kolego synagoga gdzie te bębny ??? Chyba w Polonezie lub Syrenie ( bez obrazy Polskich aut ) o Żuku nie wspomnę Twisted Evil
Na Twoim miejscu kolego romik76 dręczył bym serwis , roczne auto co hamuje na raty Laughing . Z tego co się domyślam , to auto jeszcze na gwarancji ?? Niech kierownik salonu przy Tobie odpali nowe C4 i sprawdzi sam jak i Ty czy tak samo hamuje Twoje auto - będziesz miał porównanie . [cenzura] , że ten typ tak ma to niech sobie mechanicy wsadzą tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę Twisted Evil - jak się nie znają na Cytrynach to niech Fiaty naprawiają i to jeszcze Punto - mniej skomplikowane Twisted Evil
Jak auto na gwarancji nic z nim nie rób - serwis ma to robić za FREE po to masz gwarancję
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
romik76

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 14:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Tak, samochód jeszcze jest na gwarancji. Zaznaczam że ten problem występuje od samego początku. Na początku myślałem ze się przyzwyczaję ale niestety. Pedał hamulca za pierwszym razem schodzi nisko, a za kolejnymi naciśnięciami się podnosi. Jeździłem dziesiątkami samochodów i we wszystkich hamulec działał "normalnie" - to znaczy hamulec się nie zapadał i nie trzeba było go pompować podczas hamowania. Działo się tak tylko 20 lat temu w moim starym maluchu. Żona też jeździ francuzem (Peug 207) i u niej hamulce działają jak marzenie. W przyszłym tygodniu jadę do przeglądu po pierwszym roku i zobaczymy... ale nie sadzę aby goście co zdziałali. Dlatego postanowiłem zapytać Was na forum.
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Pewnie z pompą coś nie halo albo serwem. Tyle, że jak serwo pada, to raczej efekt jest odwrotny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 17:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Witam Twisted Evil kolego romik76 za piwo dziękuję . Jak w serwisie nic nie zrobią to zostanie Ci jeszcze dobry mechanik - niech odpowietrzy układ i zobaczysz czy coś się zmieniło . Później ewentualnie po Twojej naprawie ( jak będzie wszystko ok ) możesz kierownika czy serwisanta ( choć to niegrzeczne ) z błotem zmieszać Wink
Ja to teraz zaczynam nawet w dobrych mechaników wątpić - syn w Audi A6 2.0 Diesel wymienił czujnik temperatury ( 180 zeta + robota nie wiem ile , bo syn się nie przyznał ) u niby dobrego mechanika . Zdaniem syna wszyscy mu go polecali , bo niby super i co ?? Psu w cztery litery poszła i robota i czujnik . W serwisie wymienili tę sama część i naprawili auto - tylko cena prawie 5 setek . Na każdym kroku trzeba się pilnować - co za czasy tylko , żeby kasę z człowieka zedrzeć Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
luka306

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citoren C4 Impress 1,4 2008
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Zobacz czy nie mają takiego samego do jazdy próbnej i porównaj. Druga opcja to ogłoszenia i znajdź podobny na sprzedaż i przejedź się, będziesz wiedział czy wszystko z autem jest ok. Jak tylko Twoje tak ma to zgłaszaj na gwarancję, jak nie w Twoim serwisie to zrób wycieczkę do innego miasta.
Powrót do góry
romik76

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 17:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Witam, Wszystkich!
Odebrałem dzisiaj samochód po przeglądzie rocznym.
Na moją prośbę odpowietrzyli hamulce.
DZIAŁAJĄ!!!! Jak marzenie!
Szkoda tylko że po roku wielkich flustracji.
Dziękuję Wszystkim za podjęcie mojego tematu.
Pozdrawiam.
Znowu lubię moją C4!
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 20:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Głęboki pedał hamulca


Witam Twisted Evil taka drobna rzecz a jak cieszy Laughing Najważniejsze to nie poddawać w szukaniu odpowiedzi Wink Swoją drogą nie mogli odpowietrzyć tych hamulców uczciwie ?? Druga sprawa , to po to jest to forum , żeby zadawać pytania z problemem Twisted Evil ( oby nie po raz enty na te same uszkodzenie Twisted Evil )
Dzięki , że dałeś znać o usunięciu awarii Twisted Evil Bo co niektórzy forumowicze jak dostana podpowiedź , to już nie raczą powiadomić o naprawie Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System