Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 08:46
Temat postu:

zakup C4 P z MCP


Witam

chodze z zamiarem zakupu citroene C4 picasso z skrzynią automatyczna. Dowiedziałem się na forum że sa te pełne automaty i MCP. Wszyscy piszą że są bardzo drogie dwumasy do tych skrzyń MCP ale ile to znaczy duzo, bo moim zdaniem jeśli ktoś kupuje samochód za min 30tyś to chyab go jest stać na ewentualną wymiane dwumasy za 1500zł bo i ubezpieczenie kosztuje czasem wiecej a musimy je wykupywać co roku a dwumasy raczej nie.

po drugie wyczytałem że ewentualny koszt naprawy w złej sytuacji skrzyni MCP to jakies 4-5 tyś, to i tak mniej moim zdaniem niż pełnego automata bo jak padnie to 8-10 trzeba mieć przygotowane.

Pisze ten post bo pojezdziłem sobie własnie kumpla taka cytrynka 1.6 hdi 110KM z skrzynią MCP i dość że mi się obszerność i komfort samochodu to jeszcze ta skrzynia z łopatkami.
Dlatego chiałbym spytać zwłaszcza użytkowników czy kupili by po raz drugi autko z ta skrzynią a i czy tam sie ojej wymienia i co ile

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


pełny automat to co innego ale zrobotyzowana skrzynia MCP to moim zdaniem najwieksza kicha jaka może byc , cena kompletnego sprzegła to ponad 2 tys ale wytrzymałośc w MCP jest 2-3 krotnie mniejsza niż manualnej skrzyni wiec nie wiem czy bedziesz az tak zachwycony wymieniac sprzegło po 60 tys ( nawet po takim przebiegu padaja ) wolne zmiany biuegów ( czasami nie nadąża zmieniac ) no i pozostają okresowe przyuczenia skrzyni - jak sprzegło troche sie zużyje to trzeba przyuczac w serwisie do styk tarczy sprzegłowej nie wie jak jest gruba, jesli nie przyuczysz to po krótkim czasie sprzęgło sie sypie a ty masz tzw kangury przy ruszaniu, polecam albo pełny automat albo manualna Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 11:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Miałem taki sam dylemat jak Ty, gdy szukałem mojej Cytrynki. Ostatecznie stwierdziłem, że rezygnuję z pełnego automatu, bo:
1) Samochodów z tą skrzynią jest baaaardzo mało na rynku wtórnym (mniej niż 5% z tego, co zaobserwowałem) i trudno znaleźć coś naprawdę dobrego.
2) Silniki z tą skrzynią palą wg instrukcji 1-1,5 l paliwa więcej, niż ich odpowiedniki z MCP.

Ostatecznie więc kupiłem MCP. Po zrobieniu 1500km stwierdzam, że całe to biadolenie na forach na pracę tych skrzyń jest wyobrzymione - autko pracuje równo, biegi zmienia płynnie, sprawnie i komfortowo. A jeśli chcę "depnąć", zawsze mogę pomóc skrzyni ręcznie łopatkami Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


scorpion1980 napisał:


I właśnie o taka obiektywną opinie mi chodziło wiec będe szukał 1.6 hdi z MCP


Zauważyłem na forach cos takiego że jak coś sie psuje taniego a często to każdy coś tam opisze ale o tym jest cicho, ale jak coś się stanie co dużo kosztuje 1 nawet na 50 użytkowników , to forach aż chuczą i buczą.
Dla przykładu brat kupował z francji 3 lata temu lagune 2 z silnikiem 1.9 Dci, wszyscy pukali się po głowie i coś ty kupił na remonty nie wypłacisz sie, a on jezdzi i dołożył jak narazie 200 zł na jakiś czujnik.
Powrót do góry
gadu-gadu
scorpion1980

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso Exlusive 2.0 MCP 2007r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Zgadza się. Należy pamiętać, że na wielu forach są również pracownicy konkurencyjnych producentów samochodów, którzy starają się zniechęcać do takiej czy innej marki.
Poza tym, jak wiadomo, każdy swoje chwali. Jacekczewa pisze, że w jego odczuciu MCP jest kichą, chociaż sam jeździ manualem (chyba, że miałeś MCP Jacku, to przepraszam Smile). Na pewno są użytkownicy MCP, którzy mają problemy z tą skrzynią, ale nie brak też takich, którzy mają problemy z manualem albo pełnym automatem. Wszystko zależy, na co się trafi.

W każdym razie: słusznego wyboru i owocnych poszukiwań Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 09:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 15:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Ja w Lutym kupiłem C4P z silnikiem 2,0 HDi i MCP. Przebieg tego samochodu to 142 tys. Też miałem obawy co do tej skrzyni. W tej chwili mam przejechane prawie 155 tys i jak na razie wszystko chodzi tak jak powinno. Żadnych problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
mareko

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: C4Picasso 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


ja tez mam MCP , przebieg 65tys. i nie mam problemow, polecam te lopatki to super sprawa i wiecej miejsca miedzy fotelami bo brak drazka
Powrót do góry
matii

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Byłem ogladać tego citroenka
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-bezwypadkowy-okazja-C21279801.html

Autko faktycznie bezwypadek, chodzi pali i wszystko gra, skrzynia pracuje ok, lepiej i szybciej zmieniaja łopatki biegi niz skrzynia i przyjemnie, tylko ma jedno ale dla mnie ma dwustrefową klime manual. Ale jesli ktoś szuka i mu to nei przeszkadza to polecam oglądnąć. Wiec szukam dalej
Powrót do góry
gadu-gadu
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 02:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


matii napisał:
Byłem ogladać tego citroenka
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-bezwypadkowy-okazja-C21279801.html

Autko faktycznie bezwypadek, chodzi pali i wszystko gra, skrzynia pracuje ok, lepiej i szybciej zmieniaja łopatki biegi niz skrzynia i przyjemnie, tylko ma jedno ale dla mnie ma dwustrefową klime manual. Ale jesli ktoś szuka i mu to nei przeszkadza to polecam oglądnąć. Wiec szukam dalej


Napisz mi na pw do jakiej wielkości kasy chcesz kupić tą cytrynkę. Na allegro jest ogłoszenie firmy z której ja kupiłem i powiem że auto w full wypasie, bez wypadkowe i w super stanie. Mogę Ci dać namiary.
Powrót do góry
gadu-gadu
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 21 Cze 2014, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Jeździłem i zwykłymi automatami ( stara corsa ) i nową bmw 5 ( automat 7 biegowy ) oraz innymi. Teraz mam C4 GP 2.0HDI z MCP, nie jest to skrzynia do ostrej jazdy ( wtedy faktycznie zaczyna działać średnio fajnie ) Przy pełnym automacie podczas serwisu dopiero zaczyna się jazda , czytałem jak to wygląda w DSG od VW itp Smile
Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 30 Cze 2014, 00:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


jacekczewa napisał:
... wytrzymałośc w MCP jest 2-3 krotnie mniejsza niż manualnej skrzyni wiec nie wiem czy bedziesz az tak zachwycony wymieniac sprzegło po 60 tys ( nawet po takim przebiegu padaja ) wolne zmiany biuegów ( czasami nie nadąża zmieniac ) no i pozostają okresowe przyuczenia skrzyni - jak sprzegło troche sie zużyje to trzeba przyuczac w serwisie do styk tarczy sprzegłowej nie wie jak jest gruba, jesli nie przyuczysz to po krótkim czasie sprzęgło sie sypie a ty masz tzw kangury przy ruszaniu, polecam albo pełny automat albo manualna Smile


Wg mnie fakt, że sterowanie sprzęgłem jest zautomatyzowane działa właśnie na korzyść i wydłuża żywotność sprzęgła. 2.0 HDI przy 136KM ma okrojony moment Sad do 270NMm, podczas gdy normalnie z tego silnika można mieć z 320Nm. Powtarzalność obsługi sprzęgła (robocik) jak i jego emeryckie działanie powoduje, że cały ten zestaw ma prawo pracować o wiele dłużej niż rozwiązania "manualne". Niebagatelne znaczenie ma też fakt że zmiana biegów, puszczanie sprzegła nie jest zależna od kierowcy (nie ma np. czegoś takiego jak jazda na półsprzęgle). Komputer redukuje bieg do najbardziej adekwatnego do sytuacji, też nie ma przeciążeń.
To wszystko razem wzięte w kupę pozwala przypuszczać, że pod względem trwałości skrzynia, sprzęgło i dwumas będa miały się dobrze przez długi czas.
Z mojego doświadczenia - przejechałem już 50 tyś od przebiegu 150tyś, czyli na zegarach juz prawie 200 wrażenia są pozytywne w kontekście eksploatacji.
Co do przyuczania, zgodzę się, ja robię co rok, ale nie w ASO tylko sam. kabel kosztował mnie 350zł czyli zwrócił się już przy dwóch wizytach w ASO.
Jeśli zaś chodzi o wrażenia, to żeby nie rozpisywać się już bardziej w punktach:
-> skrzynia wolno zmienia biegi, w normalnej jeździe jest ok., jeśli trzeba przycisnąć juz nie jest tak różowo, ale da sie żyć (wtedy przełączam do trybu M, gdzie IMO zmiana biegów odbywa się szybciej)
-> pracuje jak automat, więc w codziennej jeździe po mieście jest bardzo wygodna
-> koszty serwisu, niestety trzeba to robić u fachmanów znających temat, chyba jednak nie poza ASO (przynajmniej ja w KrK nie znalazłem jeszcze takiego punktu) bo wymiana sprzęła oprócz podpiecia się komputerem wymaga specjalnego przyrządu do montażu docisku (ale IMO robi się to raz na żywot samochodu, wiec dramatu nie ma).
-> Kangury się zdarzają, ale da się przyzwyczaić
Ja osobiście polecam zarówno skrzynie MCP jak i cały samochód.
_________________
Powrót do góry
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 08:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Problem przy skrzyniach MCP w 99% przypadków to problem ze sprzęgłem - źle zamontowanym sprzęgłem.
Gdy sprzęgło sac działa prawidłowo nie są konieczne przyuczania ! bo jak sama nazwa wskazuje ( sac- sprzęgło samonastawne ) sprzęgło samo niweluje luz powstały w skutek ścierania się tarczy sprzęgła. Jak takie sprzęgła montować są i filmiki i manuale , niestety większość ludzi jest nabijana w butelkę ,( jak chyba uważa część mechaników ) w sumie co za problem najwyżej za 10 tys km znów go skasujemy Smile
Powrót do góry
brachol

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot Partner
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


a jak wygląda sprawa z jazda z przyczepą z taką skrzynią? Jest to jakiś problem czy nie ma różnicy? Pytam bo nigdy nie miałem auta z automatem a z przyczepą co jakiś czas jeżdżę.
Powrót do góry
cytryna ck

Dyskutant



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C4 Grand 2,0 16v benzyna 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 23:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Jak jest sprawna działa bardzo płynie..co do kosztów kompletne sprzęgło Valeo tarcza i docisk 650 wysprzęglik orginał 400 plus wymiana ja mam benzynę bez koła dwumasowego lecz też występują 2,0 z kołem ..ja robiłem kompletną regenerację skrzyni i doszło 1100zł po zmontowaniu działa pięknie a co do przyczepy ciągniesz jak ze zwykłym manualem,,,
Powrót do góry
IREK-CYT

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: C4 GP 1.6 156 MCP 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 13:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) zakup C4 P z MCP


Mam MCP od kilku miesięcy i powiem , że tak jak każdym samochodem tak i tym trzeba się nauczyć jeździć .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Nadwozie.


CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System