Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dayus

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Xantia / Xsara II / C5 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2014, 18:46
Temat postu:

Przód nie opada z górnego serwisu


Dzien dobry,
przednie zawieszenie po podniesieniu na górny serwis nie zawsze opada do normalnej pozycji kiedy ponownie chce zmienić poziom zawieszenia. Jak już się zawiesi, to przód zostaje tylko w górnym serwisie.

Lexia wyświetla błąd czujnika wysokości zawieszenia.
Czasami także błąd komunikacji z inteligentnym modułem sterującym, choć czasami przód się zawiesi i tych błędów nie ma.

Pomijam standardowy błąd - czujnika katą kierownicy,bo ten jest chyba zawsze i wszędzie.

Aby przywrócić funkcjonalność zawieszenia muszę upuścić ciśnienia programowo Lexią, odpalam auto, czekam na nabicie ciśnienia i samochód już chodzi, można podnosić,obniżać, aż do wystąpienia kolejnej usterki w górnym serwisie.

Mam zrobione:
- nowy czujnik wysokosci z ASO - przedni
- wyregulowany prześwit przez pana Stanisława z Mstowa (tanienabijanie.interia.pl), pompa wyłącza sie przy każdej pozycji regulacji
- przejrzana wiązka kablowa przy pompie, brak zasniedziałych styków, brak przetarć
- podmieniony przewód 3 żylowy od wiązki pompy do czujnika wysokości (zalutowane do oryg wtyczek,stare 3 przewody odcięte)

Brak poprawy, przód dalej zostaje u góry w niektórych sytuacjach.
Na sucho, gdy samochód stoi, da się regulować zawieszenie, wszystkie pozycje działają, pompa się wyłącza. Problem zaczyna się podczas pokonywania przeszkód na górnym serwisie (np. krawężnik, nierówność), po takiej akcji nie da się już przodu obniżyć - zostaje on w pozycji górnego serwisu (a nawet jakby trochę wyżej, pompa w tym momencie cały czas pracuje, pali się po pewnym czasie bezpiecznik 40A, a nawet z siłownika zerwało hydrauliczny przewód powrotny)

Zauważyłem, że podczas sprawdzania Lexią sterownika zawieszenia nie występują już tak często błędy czujnika wysokości zawieszenia.
Przy ost. zawieszeniu się przodu jedyny bląd to bląd czujnika kierownicy, czy coś podobnego - ale to ponoć standard.
Raz na jakiś czas wyskakuje błąd komunikacji z inteligentym modułem sterującym po takim zawieszeniu się, a wcześniej wyskakiwał zawsze błąd czujnika wysokości.


Pozdrawiam
dayus
Powrót do góry
dayus

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Xantia / Xsara II / C5 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Dzień dobry, dzisiaj zauważyłem, że przy podniesieniu samochodu na podnośniku (do góry,że koła były w powietrzu) koła wysunęly się jak do pozycji "górny serwis" i po opuszczeniu na dół, przód już został maksymalnie w górze,a tył opadł (wiem, że powinno sie najpierw dać górny serwis,a później podnosić, ale to była próba) Powinien chyba opaść przód i tył.
Przód został w górnym serwisie jakby zablokowany mechanicznie. Czy te informacje są Wam pomocne w ustaleniu przyczyny?
Powrót do góry
grindo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 250
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 MkI Excl., 3.0 V6, BVA, LPG KME
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Nie pomogę za wiele ale u mnie jest tak:
po podniesieniu kół (na najwyższym położeniu zawieszenia oczywiście) i pracy na podnośniku, min. ok. 0,5 godziny mam tak że po opuszczeniu samochodu na koła naciskam na przycisk opuszczania zawieszenia.
Tył się opuszcza a przód czeka. Jak długo stał na podnośniku to przód spadnie bardzo gwałtownie. Żeby to przyspieszyć mogę bujnąć nadwoziem.
Sytuacja podobna tak jak napisałeś że wygląda to na mechaniczne zacięcie ale w moim przypadku nigdy nie powodowało to pozostawienia samochodu w najwyższym punkcie zawieszenia. Jest to tylko chwilowe zawieszenie.
Może wysokość zawieszenia ustawiona jest tak że w najwyższy punkt jest "za wysoko" ?
Regulacja była robiona z lexią czy tylko ręcznie na potencjometrach ?
Powrót do góry
dayus

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Xantia / Xsara II / C5 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 13:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Tylko recznir na obejmach pod autem. Masz jakas szczegolowa instrukcje regulacji zawieszenia w lexii,cos wiecej nizeli mowi serwisowka?
Powrót do góry
grindo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 250
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 MkI Excl., 3.0 V6, BVA, LPG KME
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 14:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Innej serwisówki nie mam. Ale regulacja zawieszenia lexią prowadzi krok po kroku. Trzeba w lexii wpisać to co wyszło z regulacji i pomiarów.
Ale wątpię żeby to był ten problem... Stawiam na usterkę mechaniczną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 14:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dayus

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Xantia / Xsara II / C5 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Tylko,ze dziwi mnie to,ze przy upuszczeniu cisnienia w Lexii,auto opada, ale na guziki we wnetrzu auta - reaguje tylko tylne zawieszenie, a pompa pompuje cisnienie, az do spalenia bezp 40A.
Powrót do góry
dayus

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Xantia / Xsara II / C5 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Gru 2014, 19:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Panowie - podnoszę temat... czy naprawdę nikt sie z tym problemem niespotkał?

W międzyczasie została wymieniona pompa wraz ze sterownikiem (bo się silnik spalił) i dalej to samo.
Powrót do góry
t0bin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skąd jesteś
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI Exlusive
Piwa: 51/1
Wysłany: Sro 17 Gru 2014, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


dayus napisał:
Tylko,ze dziwi mnie to,ze przy upuszczeniu cisnienia w Lexii,auto opada, ale na guziki we wnetrzu auta - reaguje tylko tylne zawieszenie, a pompa pompuje cisnienie, az do spalenia bezp 40A.


Sprawdz z bezpiecznikiem 60A, ale to wygląda na początki awarii pompy.
_________________
Darmowa diagnostyka Lexia




Pomogłem?? Postaw piwo Smile

Powrót do góry
kaniapit

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: C5 III 2,0 HDI 163kM 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 10:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Witam, mam pytanie do kolegów. postawiłem auto do mechanika do wymiany kolektora wydechowego, musiał dostać się od tyłu silnika i zdemontować zawieszenie. Problem jest taki że nie postawił go do pozycji serwisowej. po złożeniu zawieszenia sam przód podnosi się na maxa w górę i ni chce opaść, nie reaguje na przyciski, tył działa normalnie,z komputera można spuścić powietrze wtedy przód opadnie na glebe ale po chwili znowu powraca do pozycji serwisowej, komputer wyrzucił błąd czujnika prędkości których chyba nie ma nic wspólnego z tą awarią, nie wiem gdzie szukać przyczyny a najbliższy serwis w Elblągu czyli laweta z Iławy do Elbląga. Ktoś się spotkał z takimi objawami? od czego zacząć?
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Zapewne obejma od korektora wysokości była zdejmowana lub conajmniej popuszczona, trzeba ustawić wysokość od nowa.
Powrót do góry
kaniapit

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: C5 III 2,0 HDI 163kM 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 18:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Chodzi koledze o ustawienie za pomocą lexii?
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 17 Cze 2016, 19:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przód nie opada z górnego serwisu


Przy pomocy Diagboxa, na początek wjazd na kanał i zgrubne obracanie obejma do momentu otrzymania względnie poprawnej wysokości, pózniej dopieszczenie Diagboxem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenC3

16 990

2010r.

196 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System